Islam ze wzgledu na męża ???

Kochasz muzułmanina, dopiero poznałaś jednego, żyjesz z nim od lat? To jest dział dla Ciebie.

Re: Islam ze wzgledu na męża ???

Postprzez ToJa » 01 Sie 2011, 18:57

Zna ktos cechy charakteru Arabow ?

Rownie dobrze mozna pytac o cechy charakteru Polakow albo Amerykanow... To nie ma sensu.
Awatar użytkownika
ToJa
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Szwecja

Postprzez asmaani » 31 Lip 2011, 20:11

@ Arbre- nie ma sensu dalej tlumaczyc skoro najwyrazniej NIE CHCESZ ZROZUMIEC.
gdyby Bog nie chcial zeby muzulmanie sie zenili z chrzescijankami, toby o tym jasno w Koranie powiedzial.

i owszem, wspolczesni Mohammadowi chrzescijanie byli juz chrzescijanami trojcowymi /porownaj sobie daty Soboru w Nicei i kiedy zostal objawiony Koran/.

nie trafia do ciebie w dalszym ciagu, mimo ze siedzisz juz na forum dosc dlugo, ze 'politeisci' w Koranie odnosi sie do politeistow sensu stricto; czyli wspolczesnych Mohammadowi /PzN/ Arabow czczacych wielu bogow a nawet skladajacym niektorym z nich ofiary z ludzi.

w stosunku do chrzescijan Koran uzywa sformulowania 'Ludzie Ksiegi'.

czy to tak trudno pojac?
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez farah » 31 Lip 2011, 17:51

A dlaczego ma Tobie ublizać,skoro reprezentujesz Islam XXI wieku-zreformowany
(czytaj taki gdzie przy zetknięciu z innymi wyznaniami,kulturami nie tworzy spięć,współistnieje)
Islam przemyślany i świadomy,gdzie religia jest sfera prywatną.
Czego nie można powiedzieć o innych braciach i siostrach żywcem teleportowanych ze stron gdzie
nie doszło jeszcze do przebudzenia religijnego..i z takimi mijamy się w Europie i przeważnie tacy
dolewają tej oliwy do ognia
Awatar użytkownika
farah
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Tripolis

Postprzez Karolina » 31 Lip 2011, 17:29

przepraszam, ale zdanie arbre zacytowane przez farah mnie osobsicie ubliza...
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Warszawa

Postprzez farah » 31 Lip 2011, 16:39

Arbre;
allah mocno sie przeliczyl pozwalajac muzulmanom na proby dokonania wysilku intelektualnego.
Moze lepiej by bylo zeby dal rownie jasne wytyczne jak te dotyczace kulinariow.

Też tak uważam.
Koran jest dziełem zbyt trudnym dla większości społeczenstwa arabskiego i dla nich w większości zapewne zawsze pozostanie
niereformowalnym ze względu na cechy charakteru Arabów...
Odnosze wrażenie,że społeczności te mają trudności ze"zlepieniem calości treści Koranu"
i wyodrębnieniu pewnych uniwersalnych wnioskówi:
Z jednej strony nauczanie i miłość bliźniego w Koranie, a z drugiej wojna i żądzę podbojów.

Ten brak umiarkowania w wysuwaniu wniosków, wiąze się to właśnie z pełną specyfiką
charakterologiczno-mentalną tych społeczenstw.Przy czym przywykliśmy oceniać Islam oceniając jego wyznawców
,mając w pamięci obrazy statystycznego Araba.A na tego statystycznego również miala wpływ specyfika kultury
koczowniczych Arabów bo życie na pustyni wymagało szczególnych cech charakteru..agresji która pomaga przetrwać na pustyni oraz cechowali się płytkością wierzeń i pragmatyzmem

Dlatego jest w Koranie(ale odnosi sie do określonej sytuacji):

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest
gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich

ale i jest jak asmanni napisala:

od muzulmanow Bog w Koranie oczekuje samodzielnego myslenia.
wiele wersetow o tym mowi, odwoluje sie do ludzkiego rozumu.

I to jest komizm ;Historia kontra rzeczywistośc-o to potykają sie umiejętności intelektualne "żywcem" Arabów.
Arabowie-muzułmanie całkiem oddzielnie traktują te przykazania,kiedy "wypada" realizując pierwsze "zalecenie",
a kiedy czas błogi "drugie"ale najczęściej te ' myślenie"ogranicza sie jedynie do gusta im prywatnie
pasującego czyli nadal nie rozumieją zamyslu Bożego planu w Koranie .
Czy nie inaczej pojmują Islam konwertyci Europejczycy,czy liberalni Arabowie zapoznani
z tzw.umiarkowaniem poglądów europejskich(Dziasiaj to jak Islam XV wiek kontra Europa XXI ) ,wykorzystując nowopoznaną wartośc dla prywatnego "zreformowania" Koranu,
oddzielając sury traktujące bezpośrednio o życiu Mahometa i naukach plynącyh z tamtych czasów dla tamtych czasów
od tych które mają uniwersalny moralny przekaz dla terażniejszości i jest w nich miejsce dla tolerancji ogólnej,gdzie
Żydzi nawet przestają być wrogami..;)-czyli poniekąd osiągnięcie Europy-odpolitycznienie Religii

Fanatyzm jest wszędzie przyznaliśmy wspólnie,ale dlaczego najbardziej widoczny jest w Islamie?
-dzięki tzw,wolnej interpretacji Koranu-"każdy sobie rzępkę skrobie" a zwiedzając kraje muzułmanskie
patrząc i oceniając życie wspólczesnych Arabów,ich poglądy,radzenie z bieżącymi sprawami,
życie jako takie...krzywdą jest dla nich składanie im tego Koranu na ręce z zachętą dowolnej interpretacji..
to prawie konstruowanie bombki samoróbki w warunkach domowych.Imamowie dodatkowo sprzyjają temu-podtrzymujac stan rzeczy,mieszając Islam do celów politycznych..zamiast do refleksji nad przemocą której był winny Islam.

zmoderowano cytat
Awatar użytkownika
farah
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Tripolis

Postprzez Arbre » 31 Lip 2011, 09:05

to pa kochani :) ja tez stad spadam, ale anobo bym nie opuscila bez odpowiedzi :)

asmaani, jestes dokladnie na poziomie katolika ktory lezie jak to stado za papiezem a nie wysila wlasnego umyslu. Ja cie nie prosze o cytaty z koranu na temat katolikow, tylko o to aby kierujac sie zwykla logika oraz roznymi stwierdzeniami ktore sie w koranie znajduja (tzn, ja nie wiem czy sie znajduja. ja tylko i wylacznie uzywam stwierdzen ktore widze na arabii bo na koran to mi szkoda czasu) uzyc wlasnego mozdzku i podac mi swoja opinie na temat mozliwosci malzenstwa pomiedzy katoliczka a muzulmaninem.
jak to za trudne, to moze
pytanie nr. jeden:
czy trojca swieta jest zaprzeczeniem monoteizmu?
pytanie nr. dwa:
czy muzulmanin moze poslubic politeistke?

jesli trojca monoteizmowi nie zaprzecza, lub nie istnieje zakaz poslubienia politeisty, to sie nie czepiam.

allah o fotografii tez nie pisal, a o mozliwosciech robienia zdjec sie dyskutuje, to dlaczego nie o tym? to juz nawet nie o to chodzi, jaka bedzie odpowiedz - ale zeby byla w ogole, skoro juz muzulmanie podobno tgo intelektu maja uzywac.

a anobo, katolikiem wg mnie jest ten, ktory jak to "ladnie" jest ujete, wierzy "w to co kosciol podaje do wierzenia". Jak jest biblia i katolicka interpretacja, czyli katechizm to chociazby byl to stek bzdur, jak ktos wierzy to jest katolikiem, a jak nie -to nie. To sie ma nijak do praktyki wiary, wiadomo ze ludzie grzesza, ale wazne jest to co w glowie.

wiec kochana asmaani - na podstawie tego, ze ktos nie wierzy w bostwo chrystusa - katolikiem nie jest, bo nie wierzy w jedna z glownych prawd wiary.

za to na podstawie tego, co ktos zrobil trudno powiedziec czy jest czy nie jest jakiegos wyznania. Ci terrorysci czy breivik moze sa psychopatami, moze nie, ale w kwestiach teologicznych sie nie wypowiadaja chyba, a ja nie mam telepatycznych zdolnosci zeby wiedziec w co konkretnie wierza.
Awatar użytkownika
Arbre
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez anobo » 30 Lip 2011, 22:31

Obu zamachow dokonali psychopaci bo normalni ludzie nie morduja innych w imie religii. Chrzescijanstwo przeciez mowi o drugim policzku a nie o mordobiciu. Islam zakazuje robienia demolki w jego imie (mnozesz wlaczyc bezposrednio z zolnierzami ale nie zabijac bogu ducha winne osoby i nazywac to jihadem).
niestety w islamie jest pelno oszolomstwa obecnie.
Abre a kto wg ciebie jest katolikiem ten co zostal ochrzczony w niemowlectwie? Czy osoba ktora rzeczywiscie postepuje wg katechizmu KK
Awatar użytkownika
anobo
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 27 Lip 2011, 11:04

Arbre napisał(a):Logika taka sama jak "zamachowcy z 11 wrzesnia nie sa muzulmanami" bo islam to religia pokoju - tylko ze tu takiego katechizmu nie ma, wiec jak sie sam facet muzulmaninnem nazwie to trudno powiedziec czy nim faktycznie jest.

a breivik jest chrzescijaninem? logika taka sama jak zamachowcy z 9/11 nie sa muzulmanami

teraz moze sie glebiej zastanow co wypisujesz.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 27 Lip 2011, 10:47

to dostalas, ze Koran nie rozroznia chrzescijan pod wzgledem przynaleznosci do jakiejs denominacji.

ile razy mam tlumaczyc zeby wreszcie dotarlo?

Bog w Koranie mowi o chrzescijanach jako o chrzescijanach. nie wprowadza zadnych podzialow.
no chyba ze dla ciebie np grekokatolicy, adwentysci np to nie chrzescijanie. czemu oczekujesz od Boga ze nazwie chrzescijan niechrzescijanami?

co za absurd totalny.

co do katolikow, to znam i takich, ktorzy uznaja ze Prorok Mohammad /PzN/ byl wyslannikiem Boga.
owszem dla ciebie nie sa katolikami.

pewnie Papiez Jan Pawel II ktory pocalowal Koran tez wg Ciebie nie byl katolikiem?
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Arbre » 27 Lip 2011, 10:17

czyli kolejny dowod na uniwersalizm koranu - jak sie nie zna arabskiego, to juz nie mozna pokusic sie na samodzielna interpretacje. Brawo asmaani, pisz dalej, ciekawe jakie jeszcze kwiatki mi podsuniesz.

Z katolicyzmem jest o tyle latwo, ze wlasnie, papiez i teologowie za mnie mysla, jest katechizm i akurat to co piszesz o katolikach ktorzy nie wierza w bostwo jezusa to bzdura, jakkolwiek sami sie nazywaja to katolikami zdecydowanie nie sa. Logika taka sama jak "zamachowcy z 11 wrzesnia nie sa muzulmanami" bo islam to religia pokoju - tylko ze tu takiego katechizmu nie ma, wiec jak sie sam facet muzulmaninnem nazwie to trudno powiedziec czy nim faktycznie jest.

ja zwrocilam uwage na kryterium o ktorym ty pisalas - czyli podzial ludzie ksiegi / politeisci jako warunek umozliwiajacy poslubienie nie-muzulmanki, kontra powszechne wsrod muzulmanow przekonanie ze wiara w trojosobowego boga jest politeizmem. Jako ze koran jest ksiega jasna, prosta, zrozumiala itp. liczylam na jasna, prosta i zrozumiala odpowiedz dotyczaca mozliwosci poslubienia katoliczki przez muzulmanina. A tej odpowiedzi nie ma, wiec odnosze wrazenie ze allah mocno sie przeliczyl pozwalajac muzulmanom na proby dokonania wysilku intelektualnego. Moze lepiej by bylo zeby dal rownie jasne wytyczne jak te dotyczace kulinariow.

Zdanie obrazajace muzulmanow wycielam.
Awatar użytkownika
Arbre
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 27 Lip 2011, 09:27

takie wnioski sobie wysnulas z tego ze Bog uznaje wszystkich chrzescijan za chrzescijan.
brawo.

mam wytlumaczyc drukowanymi literami?

po pierwsze, nie jestem uczonym i nie znam arabskiego w stopniu pozwalajacym mi na samodzielne dokonywanie egzegezy Koranu.
czy mozesz to zrozumiec czy mam tlumaczyc dalej?

po drugie, nie chce byc nieuprzejma ale twoje pytanie jest zadane w niewlasciwy, nieprecyzyjny sposob. a skoro zadajesz pytanie w niewlasciwy sposob, nie oczekuj wyczerpujacej odpowiedzi.

wiem ze byc moze jestes przyzwyczajona, ze to Papiez dokonuje za Ciebie wysilku intelektualnego i dyktuje Ci jak masz myslec -uniwersalizm, tak? za katolikow mysli Papiez i teologowie. oglaszaja jedyny mozliwy sposob iterpretacji Pisma a katolik juz sam nic nie musi robic, wszystko ma podane co ma na dany temat myslec.

od muzulmanow Bog w Koranie oczekuje samodzielnego myslenia.
wiele wersetow o tym mowi, odwoluje sie do ludzkiego rozumu.

jak juz pisalam Bog uznaje w Koranie chrzescijan za chrzescijan. nie dzieli ch na lepszych czy gorszych.
nawet wsrod katolikow sa osoby, ktore nie uwazaja Jezusa /PzN/ za Boga- gdyby Bog w Koranie z grona chrzescijan wykluczyl wszystkich katolikow, czy byloby to w porzadku? za Syna Bozego, owszem- ale za Boga- juz nie. Wielu katolikow nie uznaje wiec Trojcy.

muzulmanin ktory chce popelnic to ryzyko i wziac slub z chrzescijanka, powinien sam sie zastanowic, jak na zwiazek z ta konkretna osoba bedzie patrzec Bog. sa katoliczki modlace sie do przeroznych swietych -nie o posrednictwo a o łaski- sa katoliczki ktore tego nie robia, nie kolekcjonuja swietych obrazkow itp.
wszystko nalezy wziac pod uwage. liczy sie konkretna osoba.

gdybys znala Koran, to bys wiedziala, ze w wersecie zezwalajacym na poslubienie kobiet z Ludu Ksiegi ich religia jest tylko jednym z kryteriow wyboru. kolejnym jest czystosc- w sensie moralnym.
jesli wiec muzulmanin spotka kobiete z Ludu Ksiegi, ale taka, ktora zle sie prowadzi- jest ona dla niego zabroniona.

uwaga koncowa- uwazam ze nie nadajesz sie na moderatora tego forum- Twoj obiektywizm jest ZADEN.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Arbre » 26 Lip 2011, 20:19

brak wiedzy o tym, ze chrzescijanie maja rozne odlamy, ze dominujacy uznaje jezusa za boga rownego bogu ojcu.

bo muzulmanin ktory uwaza, ze wiara w jezusa jako boga oznacza wielobostwo - a sa tacy zdecydowanie , nawet jesli ty nie jestes mi w stanie jednoznacznie odpowiedziec - maja zagwostke.

moga sie zenic z "kobietami ksiegi" - chrzescijanki to "kobiety ksiegi" - katoliczki to chrzescijanki - moga zenic sie z katoliczkami

nie moga zenic sie z politeistkami - katoliczki to politeistki - nie moga zenic sie z politeistkami

no i co z tym poczac?
Awatar użytkownika
Arbre
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 26 Lip 2011, 09:45

Arbre napisał(a):akurat w tym ze mowi o wszystkich chrzescijanach widze nie brak uniwersalizmu, tylko o wiele prosciej, ignorancje piszacego.
[brak wiedzy na poziomie takim jaki wypadaloby wykazywac wszechwiedzacemu bogu - za to bardzo prawdopodobny u kupca Mahometa ktory niekoniecznie musial sie orientowac ze w dalekim swiecie srodziemnomowskim teologia sie posunela troche od czasow Jezusa]

Za to brak uniwesalizmu widze w tym, ze co i rusz odkrywam nowe momenty, w ktorych Koran pokazuje ze odnosi sie do konkretnego srodowiska, czasu i obszaru. No i to jest kolejny raz

brak wiedzy do uznanie chrzescijan za chrzescijan, tak?

ze tez inteligentni ludzie potrafia takie wnioski wysnuwac.
bardzo ciekawe.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Pauline » 25 Lip 2011, 21:30

Wybitnie inteligentne umysly charakteryzuja sie czysto fizyczna szybkoscia, bystroscia, ktora prowadzi czesto do wyciagania pochopnych wnioskow :D
Carpe Diem
Awatar użytkownika
Pauline
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez marta » 25 Lip 2011, 21:06

Arbre napisał(a):akurat w tym ze mowi o wszystkich chrzescijanach widze nie brak uniwersalizmu, tylko o wiele prosciej, ignorancje piszacego.
[brak wiedzy na poziomie takim jaki wypadaloby wykazywac wszechwiedzacemu bogu - za to bardzo prawdopodobny u kupca Mahometa ktory niekoniecznie musial sie orientowac ze w dalekim swiecie srodziemnomowskim teologia sie posunela troche od czasow Jezusa]

Za to brak uniwesalizmu widze w tym, ze co i rusz odkrywam nowe momenty, w ktorych Koran pokazuje ze odnosi sie do konkretnego srodowiska, czasu i obszaru. No i to jest kolejny raz

Ja to wszystko już dawno zauważyłam. I nijak nie mogę pojąć, jak inteligentni, wykształceni ludzie mogą w te bajki o boskości i uniwersalizmie wierzyć. No, ale cóż, wiara jest niezbadana...
marta
Uzależniony
Uzależniony

Następna

Wróć do Związki polsko-arabskie i chrześcijańsko-muzułmańskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 4 gości