Islam a niewolnictwo - kiedyś i współcześnie

Co to jest ramadan? Tutaj możesz zapytać.

Re: Islam a niewolnictwo - kiedyś i współcześnie

Postprzez Margretta » 16 Lip 2013, 15:16

Także tak rozumieją Koran i nakazy Mahometa niektórzy współcześni nam muzułmanie - na dodatek nie szeregowi tylko cieszący się szacunkiem i posłuchem wśród innych

"Kolejny islamski kleryk zezwolił dżihadystom w Syrii – uprzejmie zwanym „opozycją” – gwałcić obywatelki swojego kraju.

Salaficki szejk Yasir al-‘Ajlawni, mieszkający od 17 lat w Damaszku Jordańczyk, w ubiegłym tygodniu opublikował na YouTube film, w którym oświadczył, że zabiera się do wydania „prawomocnej fatwy” dającej (w oczach islamu) muzułmanom walczącym przeciwko świeckiemu prezydentowi Basharowi Assadowi i dążącym do wprowadzenia szariatu prawo „porywania i uprawiania seksu” ze wszystkimi niesunnickimi kobietami. W szczególności dotyczy do przedstawicielek odłamu, z którego wywodzi się sam Assad, a mianowicie alawitek, jak i druzyjek i wielu innych – zasadniczo wszystkich kobiet, które nie są sunnitkami, ani nawet muzułmankami.
Szejk nazwał owe Bogu ducha winne kobiety używając prawnego, arabskiego terminu melk al-yamin, który wywodzi się z Koranu, a którym określa się tam po prostu niewolnice seksualne niemuzułmańskiego pochodzenia. W Koranie 4:3 muzułmanie otrzymują nakaz: „Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla was przyjemne – z dwoma, trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie, że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jedną albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice”. Islamscy ulemowie czy też „uczeni” jednomyślnie zgadzają się, że zgodnie z islamskim prawodawstwem kobiety „którymi zawładnęły wasze prawice” to po prostu seksualne niewolnice. Dalsze badania językoznawcze pokazują, że postrzegane są one raczej jak zwierzęta lub rzeczy niż istoty ludzkie. Stąd nieludzkość tej fatwy.

Jordański szejk Yasir al-‘Ajlawni bez wątpienia nie jest pierwszym, który zalegalizował ostatnio gwałty na kobietach innego wyznania niż islam. Z różnych stron muzułmańskiego świata coraz częściej docierają wezwania do porywania i gwałcenia niemuzułmanek.

Kilka miesięcy wcześniej saudyjski kaznodzieja Muhammad al-Arifi również wydał fatwę zezwalającą dżihadystom na kilkugodzinne „małżeństwo celem pożycia” z trzymanymi w niewoli Syryjkami tak, „aby każdy z bojowników miał swoją kolej” – co w innych częściach świata znane jest pod nazwą gwałtu zbiorowego.
Natomiast egipski szejk Ishaq Huwaini opowiada o tym, jak niewiernych jeńców – czy też używając kolejnego pojęcia z Koranu, ghanima albo „łupy wojenne” – należy rozdzielać między dżihadystów, zabierać na „targ niewolników, gdzie sprzedaje się niewolnice i konkubiny”. On również nazywał owe kobiety „tym, czym zawładnie twa prawica”, mówiąc: „Idziesz na targ i sobie ją kupujesz, ona zostaje wtedy twoją prawną żoną – ale bez żadnych umów, opiekunów i tych wszystkich utrudnień. Ulemowie są co do tego zgodni”.

Innymi słowy, jeśli zapragnę mieć niewolnicę seksualną, to pójdę sobie na targ, wybiorę sobie jakąś samicę i sobie ją kupię.
Margretta
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 8485
Rejestracja: 09 Gru 2009, 10:42

Re: Islam a niewolnictwo - kiedyś i współcześnie

Postprzez Margretta » 16 Lip 2013, 15:07

Tak nauki koraniczne przekładają się na współczesność:
http://www.sadistic.pl/niewolnictwo-w-i ... 204133.htm
Muzułmanka z Kuwejtu, która jest działaczką polityczną opowiada jak dobrze byłoby ściągnąć np. z Czeczenii niewolnice dla muzułmańskich mężów aby ochronić ich przed "brudami" i nie wpadali w otchłań cudzołóstwa. Zaleca stworzenie odpowiedniego prawa, które umożliwi ściąganie niewolnic wojennych.

Pani nie chce żeby ich dzieci "wpadły w otchłań cudzołóstwa i podobnego brudu" trzeba im więc dostarczyć niewolnice.
Co za hipokryzja!!! Można przymuszac kobietę do seksu i gwałcić ale już ciupciać z chętną, wolną kobietą to wielka niegodziwość. Szok jak na 21 wiek.
Pani mówi tak jeszcze:
„Muzułmańskie państwo najpierw musi zaatakować państwo chrześcijańskie – przepraszam, jakiekolwiek niemuzułmańskie państwo – by następnie wziąć je w niewolę. Czy to zabronione? Nic z tych rzeczy – w islamie niewolnictwo seksualne w ogóle nie jest zakazane. Wręcz przeciwnie, zasady dotyczące niewolnic seksualnych są inne niż w przypadku wolnych kobiet [tzn. muzułmanek]: ciała tych drugich muszą być całkowicie zakryte poza twarzą i dłońmi, podczas gdy niewolnice seksualne chodzą nago od pasa w górę – różnią się od wolnych kobiet. Wolne kobiety należy oficjalnie zaślubić z mężem, a niewolnicę seksualną się po prostu kupuje”. I proponuje Rosjankami złapanymi w Czeczeni handlować na targowiskach. Kuwejtki pewnie kupiłyby taką dla męza w prezencie urodzinowym ;)...
Margretta
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 8485
Rejestracja: 09 Gru 2009, 10:42

Re: Islam a niewolnictwo - kiedyś i współcześnie

Postprzez Margretta » 16 Lip 2013, 14:49

Wzór idzie z góry i pomimo tego, że islam niewolnictwa nie wymyslił i nawet je ograniczył - niewolnice miały przechlapane. Nawet jeśli czymś strasznym dla nich był seks bez ślubu albo miały już męża lądowały w łóżkach muzułmanów jeśli sobie tego życzyli. Za serdecznym przyzwoleniem Allaha. Gwałt jest gwałtem ...
Mahomet posiadał niewolników i handlował nimi (Sahih Muslim 3901). Miał 13 żon i niewolnice seksualne (Sahih Buchari 5:268, Koran 33:50). Domagał się dla siebie niewolników i łupów z kampanii wojennych (Koran 8:41)"I wiedzcie, iż cokolwiek weźmiecie w postaci łupów, to piąta część należy do Boga i Jego Posłańca, do jego krewnych i sierot, do ubogich i do podróżnego"
Dał możliwość zmuszania do seksu swoich niewolnic, nawet tych zamężnych (Koran 4:24, 70:30, 23:5-6...) "A także kobiety chronione muhsana, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice... " ; "I żyją tylko z żonami i niewolnicami - wtedy oni nie są ganieni". "Którzy zachowują wstrzemięźliwość/Z wyjątkiem swoich żon i tego, czym zawładnęła ich prawica, bo wtedy nie będą ganieni."
Margretta
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 8485
Rejestracja: 09 Gru 2009, 10:42

Re: Islam a niewolnictwo - kiedyś i współcześnie

Postprzez layla30 » 10 Lip 2013, 14:53

:) to się czyta jakby jakąś średniowieczną powieść :) niesamowite chociaż szkoda, że prawdziwe
Awatar użytkownika
layla30
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 6054
Rejestracja: 29 Maj 2009, 12:19
Miejscowość: Warszawa - Cair

Islam a niewolnictwo - kiedyś i współcześnie

Postprzez Margretta » 09 Lip 2013, 18:43

Współcześnie:
To też jest bullshit Wierny?
Daję tylko fragment :D
W pakistańskiej telewizji państwowej 31 maja 2010 r. odbyła się debata o stosunku islamu do niewolnictwa i posiadania konkubin. Uczestnikami byli Allama Ibtisam Elahi Zaheer, sekretarz generalny purytańskiej organizacji religijnej Jamiat Ahl-e-Hadith; duchowny barelvi (odłam islamu) maulana Raghib Naeemi, Nazim-e-Aala (prezydent) madrasy Jamia Naeemia; i dr Mohammed Aslam Siddiqui, polityk Jamaat-e-Islami i były dyrektor Wydziału Meczetów na uniwersytecie w Pendżabie, który dołączył przez telefon. Uczeni duchowni zgodzili się, że handel kobietami jest dozwolony, niewolnictwo również; Koran tego nie zabrania.

Mubasher Lucman: A jeśli pójdziemy na wojnę przeciwko Izraelowi, czy możemy brać niewolników i konkubiny, ponieważ nie mamy z nimi stosunków dyplomatycznych...?
Allama Zaheer: Tak, możemy. Jest dozwolone mieć konkubiny z Izraela.
Mubasher Lucman: A co pan mówi, maulano Aslam Siddiqui? Czy słyszał pan maulanę Ibtisama Zaheera?"
Mohammed Siddiqui: Nie mamy umowy z krajami, z którymi nie mamy żadnych stosunków dyplomatycznych...
Mubasher Lucman: Możemy więc brać niewolników z Izraela, jeśli osiągniemy zwycięstwo nad Izraelem...?
Mohammed Siddiqui: Pomyśleć tylko! Jestem zdziwiony, jak pan daleko myśli…
[Przerwy i śmiech...]
Maulana Naeemi: Prawo islamskie jest bardzo stare i prawdziwe. Prawo z czasów kalifów mówi, że trzeba dotrzymywać obietnic. Jeśli jest umowa o wymianie więźniów z jakimś krajem, trzeba mu oddać jeńców wojennych.
Allama Zaheer [przerywa]: Dał pan bardzo pozytywny przykład Izraela. Oni są Żydami. Moglibyśmy ożenić się z ich kobietami w wypadku zwycięstwa, ale nie potrzebujemy tego robić, bo nie mamy stosunków dyplomatycznych; jeśli więc zwyciężymy i pojmiemy niewolnice, jeśli emir armii rozdzieli konkubiny, możemy trzymać je jako konkubiny, jeśli dostaniemy jakieś jako naszą część łupu wojennego. I za to powinniśmy być wdzięczni Allahowi. Ale nie możemy ukraść kobiety z łupu wojennego...
Maulana Naeemi: Musimy trzymać się Koranu. Nie możemy kwestionować Koranu. Jeśli Koran mówi, że to jest czarne, musimy powiedzieć, że to jest czarne; nie możemy myśleć, czy to jest czarne, czy nie. Jeśli Koran mówi, że to jest białe, to jest to białe. Koran mówi, że kiedy dostajesz kobietę jako łup wojenny, wolno ci mieć z nią stosunki seksualne. To mówi Koran, nie ja.
Allama Zaheer: Nie ma żadnej szarej strefy. To, na co pozwala Koran, jest dozwolone, to czego zabrania Koran, jest zabronione…
Margretta
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 8485
Rejestracja: 09 Gru 2009, 10:42


Wróć do IslamKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość