Kobieta w islamie od narodzin do śmierci

Co to jest ramadan? Tutaj możesz zapytać.

Odp: Kobieta w islamie od narodzin do śmierci

Postprzez mangala » 09 Gru 2010, 11:01

Shadi moj maz nie mowi po polsku, ale chetnie by z toba porozmawial prywatnie :) poza tym ok Muhamed byl prorokiem a Jadwiga wedlug katolikow zalicza sie do grona swietych wiec nie bylo az taki ezle to porownanie, poza tym zmarla w wieku 16 lat przy porodzie wiec stosunki seksualne pewnie tez zaczela uprawiac bedac jeszcze ( w obliczu wspolczesnej a moze i nie polecam film galerianki `) dzieckiem!
Odnnosnie bigami to droga asamani sorki ale wcale nie tak trudno muzulmana zawrzec taki  ziwazek tu w UK rzad wlasnie wlaczy z pakistanczykami, ktorzy maja takowych zon nawet 3 , poza tym ja sama znam 2 pary gdzie polskie dziewczyny zgodzily sie byc druga zona!!
Awatar użytkownika
mangala
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: u.k

Postprzez Margretta » 09 Gru 2010, 10:20

No Shadi - Tunezja zakazuje poligamii - opiera prawo państwowe na prawie francuskim
Niektóre rodzaje prawdy są kłamstwem i te właśnie cieszą się największym uznaniem.
Margretta
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez shadi » 09 Gru 2010, 10:18

mangala napisał(a):Shadi ja zupelnie nie wiem jaki fragment dales mi po arabsku I czy tam tez bylo o tych stsunkach z niemowlem ale moj maz powiedzial ze to co wyslales isnieje I zna:) tyle ze uargumentowal to prawami historycznymi jakie wtedy istnialy, przeciez krolowa Jadwiga tez miala 7 lat jak ja za maz wydali za jagielle o 35 lat starszego :)))

zapraszam Meza na forum, jakie to prawa historyczne ?? czy mozna porownywac jagiello do Muhameda to jest zwykly krol grzeszny , a tam nieby prorok , wzor do nasladowania. czy krolowa Jadwige napsaali zeby jagilaa mog sie z nia przespac . nie bede tego argumentowal bo samo porownianie 2osob jest juz grzechem dla nie Muzulmaniana.

asmaani napisał(a):nigdzie w Biblii nie na zakazu poligamii.
Zydzi nawet wspolczesnie zawieraja malzenstwa poligamiczne choc jest to bardzo rzadkie, zreszta wsrod muzulmanow tez nie jest to powszechna praktyka, w niektorych muzulmanskich krajach prawnie zakazana, albo wymagajaca przejscia przez bardzo trudne procedury sadowe, co czyni ja w praktyce prawie zupelnie niemozliwa do realizacji.

nie zydzi nie zawieraja malzenstw poligamicznych podaj jakies zrodla , to nie jest tak ze cos sobie napiszesz. podaj kraj muzlumanski gdzie jest " prawie zakazane " podaj 1 polityka ktory odwazyl sie zasugerowac taki zakaz , niemowiac juz o wprowadzeniu go w zycie .

asmaani napisał(a):przeczytaj w koncu Biblie shadi bedzie sie wygodniej rozmawiac

Ja Biblie czytalem , chociaz nieweim co ty masz do biblii, bo twoja argumentacjia nie pochodzi ani z bibli ani z islamu ,( w karajach arabskich jest zakazana poligamia ) ??
jedynie gala wykazala sie wiedza I podaje jakies zrodla I argumentuje to co mowi , a to ze napisalem ze musze poczytac  w biblii  , to tak samo jest w islamie zawsze sa jakies nowe argumenty ktore trzeba weryfikowac I zrozumiec zobaczyc  w zrodlach jakie maja znaczenie.
Pozatym assmani, za duzo odemnie wymagasz . zeby muc ulatwic rozmowe z toba musze nauczyc sie pisac musze przeczytac Biblie . nie trudz sie  ;)
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro
Nauka krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas,
shadi
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez KULECZKA » 09 Gru 2010, 10:00

mangala napisał(a):Shadi ja zupelnie nie wiem jaki fragment dales mi po arabsku I czy tam tez bylo o tych stsunkach z niemowlem ale moj maz powiedzial ze to co wyslales isnieje I zna:) tyle ze uargumentowal to prawami historycznymi jakie wtedy istnialy, przeciez krolowa Jadwiga tez miala 7 lat jak ja za maz wydali za jagielle o 35 lat starszego :)))
to znaczy chodzi ci pewnie  o  malzenstwo ,a nie stosunki .bo  stosunki  moga byc  dopiero jak dziewczyna mioesiaczkuje ,ale  takie malzenstwa    ..czyli  np .  (NO NIE W CZASACH DZISIEJSZYCH )  KTOS  ODA KOMUS  NIEMOWLE PLCI ZENSKIEJ POD OPIEKA  i zeby  to niemowle bylo  rodzina ,to  sie zwiera malkzenstwo ,bo zadnego zwiazku    tam niema .po czym kiedy taka dziewczynka  staje sie kobieta ,isama ma prao zdecydowac o tym  czy chce zyc z takim  czlowiekiem ,czy nie-  przynajmniej pisze toco mi wiadomo  :)
Prawdziwa miłość jest tym, o czym marzymy w snach... na próżno szukać jej na jawie...
http://www.youtube.com/watch?v=1VVceg21rQ8
http://www.shiaislampl.com/
http://www.youtube.com/IslamTVpl#p/a/u/2/iKEFbaUymsQ
Awatar użytkownika
KULECZKA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 09 Gru 2010, 09:27

nigdzie w Biblii nie na zakazu poligamii.
Zydzi nawet wspolczesnie zawieraja malzenstwa poligamiczne choc jest to bardzo rzadkie, zreszta wsrod muzulmanow tez nie jest to powszechna praktyka, w niektorych muzulmanskich krajach prawnie zakazana, albo wymagajaca przejscia przez bardzo trudne procedury sadowe, co czyni ja w praktyce prawie zupelnie niemozliwa do realizacji.

przeczytaj w koncu Biblie shadi bedzie sie wygodniej rozmawiac. albo poswiec troche czasu na czytanie tego forum, a nie zrobiles sobie watek smietnikowy na ktorym ciagle zmieniasz temat.
islam is here to stay; so cry me a river and see if I care
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez mangala » 09 Gru 2010, 09:16

Shadi ja zupelnie nie wiem jaki fragment dales mi po arabsku I czy tam tez bylo o tych stsunkach z niemowlem ale moj maz powiedzial ze to co wyslales isnieje I zna:) tyle ze uargumentowal to prawami historycznymi jakie wtedy istnialy, przeciez krolowa Jadwiga tez miala 7 lat jak ja za maz wydali za jagielle o 35 lat starszego :)))
Awatar użytkownika
mangala
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: u.k

Postprzez shadi » 09 Gru 2010, 01:40

jak jest po Polsku  العصمة al3ssma
Nauka krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas,
shadi
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez shadi » 09 Gru 2010, 01:38

gala napisał(a):
Porownujesz "Proroka" do jahilija
Nie mój drogi, ale do nich skierowane było Słowo Boga, w ich rzeczywistości.

Czy mowimy o slowach do kogo byly skierowane ??? , czy niezrozumialas tego co napisalem czy udajesz ze nierozumiesz , napisalem wyraznie I popimo mojej pisownie bylo czytelne, porwnalas czyny poganina , z "Prorokiem " napisalas ze oni tak robili , jesli grupa niewiernych zeni sie z dziecmi , I zakopuje dziewczynki w piachu , czy moge powiedziec ze to normalka jesli jzus tak czynil?? Bo takie byly czasy??
Sara byla siostra Abrahama

Była
Nie byla kochana , abraham tak powiedzial , sklamal. Masz ta historyjke w ST I w koranie .
My nie oceniamy ludzi Oceniamy Boga I jego wyslannika , ten wyslannik musi miec cechy ktore wyrozniania go wsrod ludzi. Swoim zachowaniem musi byc dobrym przykladem dla nasladowcow , a nie zlym
Był dobrym przykładem - gdyby był złym nie przekonałby tak wielu ludzi.
Jest wiele pieknych rzeczy, które możemy u niego podziwiać - ty wolisz koncentrowac się na tych, które budza kontrowersje.

Wrocimy do tego obiecuje
Ale tak patrząc na proroków, musielibyśmy wszystkich odrzucić i na nowo pisac Słowo Boże

Jakich prorokow ?? jesli dlaciebie salamon to prorok david tez to dlamnie oni niesa prorokami , muhammed ich tak nazwal .
ST nie obowiazuje bo nadeszlo nowe prawo

Prawo ST zniósł Paweł, który Jezusa nigdy na oczy nie widział, nie zaś sam Jezus. Jezus nigdy czegoś takiego nie uczył
Jezus był bogobojnym Żydem, opierającym swoje nauki na ST, udoskonalił je, zreformował, ale nigdy się od nich nie odciął.

Myslalem ze lepiej rozumujesz Biblie , udoskonalil przeanalizuj te udoskonalenia. Kiedys bylo kamieniowanie , czy teraz jest?? ( w chcszcijanstwie) kiedys posadzalo sie ludzi teraz nie to sa zmiany nie udoskonalenia , pozatym mowisz ze Pawel zmienil religie , podaj dowody a nie gadki sasiadek przy plocie.

niewiem nieznalazlem w starym testamecie zeby bog zezwolil na wiele zon

Ale przeciez podawałam fragment, który właśnie o tym mówił  :(
Nie, niepodalas ze bog zezwoli , sama podalas wczesniej ze starego testamentu ze mowi o jednej zonie .

nieznam zeby zydzi tez tak zrozumieli ,bo jakos niemieli I niemaja wiele zon. i jakos niezenia sie z 4 zonami ., wrecz odwrotnie wyraznie mowil ze ma miec 1 zone

Niestety, nie jest prawdą to co piszesz
Żydzi mieli wiele żon i też dokładnie zalecano do czterech - stąd takie zezwolenie w Koranie - bo taka była semicka tradycja.
Poligamii zabroniono dopiero po ustanowieniu Izraela - osiedliło się tam wielu Zydów, którzy posiadali wiele żon i im pozwolono jeszcze na utrzymanie takiego stanu rzeczy, zabroniono jednak na zawieranie nowych małżeństw poligamicznych.

Bez dowodow , sama sobie piszesz , podaj ktory zyd w bani qurajda , bani qaaqa mial 2 zony ?

ato ze np Abraham ozenil sie z Hajar , sprawdz czy bylo to za pozwoleniem boga
A czy Abraham robił coś wbrew woli Boga  ???
Nie wiem skąd masz takie info - zresztą sam przeczytaj
Tu znajdziesz dokładny opis

Tak zrobil Bog mu obiecal potomstwo , a on posluchal sie sary I ozenil z hajar , abraham nie byl prorokiem podaj mi ksiege czy nauki Abrahama ? znowu wycinasz zdania z kontekstu 

I zakazal tych czynow ktore w danym czasie byly konieczne , . nonsensem teraz bedzie powrocic do ciemnych czasow czasow miecza i wojen

W biblii niemasz zakazu bronienia sie Jezus powiedzial ten co mieczem wojuje od miecza ginie. Ale czy mozesz sie bronic , tak mozesz. Chociaz patrzac na twoje prownanie z hitlerem przypomina mi sie gandi , jak wypedzil anglikow z indi ?? ja nato inaczej patrze , wiem ze tak jak ja to rozumiem ci sie nie spodoba , ale postaram ci sie wyjasnic. Chszecijanstwo dazy do idealu czlowieka . nie tylko jednostki ale i spoleczenstwa . mysle I jestem przekonany ze nastawianie policzka moze miec taki sam efekt co obrona mieczem. Przykladem sa indie .
Pozatym nie porownuj obrony do najazdow . muhammed kazal najerzdzac na inne narody . do tego tez chyba wroce
A w islamie jest to postempowanie na kazdy czas
Zabraniają i w krajach mzułmanśkich poligamii i małżeństw z nieletnimi
skda ty masz te informacjie ?? zlituj sie traktujmy siebie powaznie mi takie bzdury piszesz . ???
Mowimy o prawie , a prawo mi jako mezczyznie zezwala na 4 zony , bo niema prawa ktore mi tego zakazuje

Patrz wyżej
I ty mowisz ze to sprawiedliwosc
To akurat nie kwestia sprawiedliwości ...

Raz mowisz ze to sprawiedliwosc raz ze nie
Przeczytaj watek I powiedz jak rozumiesz sprawiedliwosc ??
shadi
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez gala » 08 Gru 2010, 23:22

Porownujesz "Proroka" do jahilija

Nie mój drogi, ale do nich skierowane było Słowo Boga, w ich rzeczywistości.

Sara byla siostra Abrahama

była
Potem Abimelek wezwał Abrahama i rzekł mu: Cóżeś nam uczynił? Cóż ci zawiniłem, że o mało nie doprowadziłeś mnie i moich poddanych do wielkiego grzechu? Postąpiłeś ze mną tak, jak nie powinno się postępować! I zapytał Abimelek Abrahama: "Jaki miałeś zamiar, czyniąc to? Abraham odpowiedział: Bo myślałem: Na pewno nie ma tu [u ludzi] bojaźni Bożej i zabiją mnie z powodu mej żony.  Zresztą jest ona rzeczywiście moją siostrą, jako córka ojca mego, lecz innej matki; mimo to została moją żoną.

http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=20
My nie oceniamy ludzi Oceniamy Boga I jego wyslannika , ten wyslannik musi miec cechy ktore wyrozniania go wsrod ludzi. Swoim zachowaniem musi byc dobrym przykladem dla nasladowcow , a nie zlym

Był dobrym przykładem - gdyby był złym nie przekonałby tak wielu ludzi.
Jest wiele pieknych rzeczy, które możemy u niego podziwiać - ty wolisz koncentrowac się na tych, które budza kontrowersje.
Ale tak patrząc na proroków, musielibyśmy wszystkich odrzucić i na nowo pisac Słowo Boże

ST nie obowiazuje bo nadeszlo nowe prawo

Prawo ST zniósł Paweł, który Jezusa nigdy na oczy nie widział, nie zaś sam Jezus. Jezus nigdy czegoś takiego nie uczył
Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.  Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.  Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

Mat 5, 17
Jezus był bogobojnym Żydem, opierającym swoje nauki na ST, udoskonalił je, zreformował, ale nigdy się od nich nie odciął.

niewiem nieznalazlem w starym testamecie zeby bog zezwolil na wiele zon

Ale przeciez podawałam fragment, który właśnie o tym mówił  :(

nieznam zeby zydzi tez tak zrozumieli ,bo jakos niemieli I niemaja wiele zon. i jakos niezenia sie z 4 zonami ., wrecz odwrotnie wyraznie mowil ze ma miec 1 zone

Niestety, nie jest prawdą to co piszesz
Żydzi mieli wiele żon i też dokładnie zalecano do czterech - stąd takie zezwolenie w Koranie - bo taka była semicka tradycja.
Poligamii zabroniono dopiero po ustanowieniu Izraela - osiedliło się tam wielu Zydów, którzy posiadali wiele żon i im pozwolono jeszcze na utrzymanie takiego stanu rzeczy, zabroniono jednak na zawieranie nowych małżeństw poligamicznych.
ato ze np Abraham ozenil sie z Hajar , sprawdz czy bylo to za pozwoleniem boga

A czy Abraham robił coś wbrew woli Boga  ???
Nie wiem skąd masz takie info - zresztą sam przeczytaj
Tu znajdziesz dokładny opis
http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=16
kim byl Abraham , czy to prorok

Tak mówił sam Bóg w Biblii
Wtedy Bóg rzekł do niego(Abimeleka): 'I ja wiem, że uczyniłeś to w prostocie serca. Toteż sam ciebie powstrzymałem od wykroczenia przeciwko Mnie; dlatego nie dopuściłem, abyś się jej dotknął.  Teraz więc zwróć żonę temu człowiekowi (Abrahamowi), bo jest on prorokiem i będzie się modlił za ciebie, abyś pozostał przy życiu.

cały wątek, przeczytas tu
http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=20
I zakazal tych czynow ktore w danym czasie byly konieczne , . nonsensem teraz bedzie powrocic do ciemnych czasow czasow miecza i wojen

Ale czy "nie przeciwstawianie się złemu" jest w istocie lepszym rozwiązaniem ??? Czy raczej możliwe jest w określonych warunkach, a nie jako bezwzględne prawo ???
Czy nieprzeciwstawianie się złu może doprowadzić do triumfu dobra, czy raczej zwycięstwa zła ???
Czy gdybyśmy nie przeciwstawiali się hitlerowcom - właśnie zbrojnie - nie zwyciężyliby naziści  ???
Gdybyśmy nadstawiali im drugi policzek jak wyglądałby dzis świat ??? Triumfowałaby III Rzesza. Tego byś chciał dla swojego dziecka ???
Czy gdyby ktoś chciał zabic twoje dziecko - czy nadstawiałbys drugi policzek? Czy nie przeciwstawiałbys się złemu?

To ładne, chwytliwe hasła, którymi łatwo zwieść, ale jak one przystaja do rzeczywistości ???
To utopia, która nigdy sie nie sprawdziła.
Nawet ci, którzy szczyca się tymi wartościmi nagradzają, wystawiają pomniki tym, którzy te zasady łamią ???
Jakiż jest więc ich sens ???
Co to za schizofrenia  ???
czy to bylo wyznaczenie drogi sposobu bycia jaki wierny ma zyc ??

To zależy o co pytasz - generalnie Prawo określało jak wierny ma życ - obcinanie głów dzieciom, zbieranie napletków z ciał pokonanych dotyczyło określonch zdarzeń
A w islamie jest to postempowanie na kazdy czas

Zabraniają i w krajach mzułmanśkich poligamii i małżeństw z nieletnimi
Mowimy o prawie , a prawo mi jako mezczyznie zezwala na 4 zony , bo niema prawa ktore mi tego zakazuje

Patrz wyżej
I ty mowisz ze to sprawiedliwosc

To akurat nie kwestia sprawiedliwości ...
Awatar użytkownika
gala
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez KULECZKA » 08 Gru 2010, 22:38

...nie nie ma w koranie ,wersu gdzie napisane jest ,niewiasta to  polmozg ,podobnie jak niema okreslonego liczbowo  wieku    ludzi  zdolnych do malzenstwa ...jakielkolwiek  snucia    ,na tmat wieku  wywodza sie z interpratacji hadisow ...podobnie jak i w kosciele ,zasadnosc  pogladu ze  dziewczyna jest zdolna do malzensta , w momencie kiedy  miesiaczkuje ...-zadna z ksiag  nie  okresla  licznba .dolnej granicy wieku  zdolnoscido malzenstwa .

nie wiem ,co uwazasz za okreslenie polmozg ...aczkolwiek ,  w  koranie w ....w dzisiejszych czasach ,w domie kiedy zarowno kobieta i mezczyzna    maja teoretycznie takie same szanse  na  ksztalcenie ,kladzie sie duzy nacisk ,na ksztalcenie  kobiet ....jednakze  nawet jak najbardziej  wyksztlcon kobieta nigdy  nie bedzie  tym samym  czym jest mezczyzna ..podobnie jak  mezczyzna  nie bedzie tym samym  co kobieta ...rozni nas  sama bilogia ,  jak i funkcje  bi9ologiczne ,ktore zostaly przypisane kobiecie ,a nie wlasnie mezczyznie ..to ze wlasnie ona ,predysponowana zostala do  noszenia nowego zycia ,i nadaje sie bardziej na matke niz  mezczyzna ,chyba nie ulega zadnej  watpliwosci .........i nawez jako  najmadrzejsza    niewiasta  na swixcie ,  prezes koncernu  produkujacy  ,komputery albo czesci do rkiet ..........bedac w ciazy ,bedzie tak samo  rodzic ..i tak  samo karmic  jak te inne ,..te  nie bedace  az tak strasznie madre ...........(BO NIKT ZA NIA TEGO NIEZROBI :POMIJAJAC  KARMIENIE )ISLAm  naklada na kobiete w zwiazku z jej natura  pewne zadania ,zwiazane z jej  emocjonalnoscia ,i  empatia ........i inne zadania naklada  na mezczyzne ,nie kazac mu tych dzieci rodzic ,nawet gdyby byl  najglupszym  mezczyzna na ziemi .nie krzyczymy ,ze chcemy ychcemy byc traktowane na rowni z mezczyzna ,w tych sprawach w ktorych sie roznimy ........bo  jak mozna rowno traktowac  dzien  z noca .......co jest lepsze ????????????
Prawdziwa miłość jest tym, o czym marzymy w snach... na próżno szukać jej na jawie...
Awatar użytkownika
KULECZKA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez shadi » 08 Gru 2010, 22:05

gala napisał(a):Ślub Proroka z Aiszą był w oczach mu współczasnych słuszny i sprawiedliwy nie możemy więc oceniać tego przez pryzmat naszych norm.
Nawet więc jeśli byłaby dzieckiem to czy coś to zmienia? Postąpił tak jak postępowali ludzie w jego czasach.

Porownujesz "Proroka" do jahilija ??? do ludzi ktorzy modla sie do kamienii ? to co inni robili nie przystaje robic prorokowi od Boga, czy jesli Muhammed pochowal by swoja corke zywcem powiedzialabys ze to normalka bo w tamtych czasach tak bylo? Gdzie alisma العصمة  niewiem jak jest po polsku .
gala napisał(a):Abraham zgodnie z Biblią poślubił własną siostrę (przyrodnią) i czy ktokolwiek uznaje go za dewianta? Byłoby to niesprawiedliwe i głupie - bo w czasach i warunkach w których żył było to normą.

Sara byla siostra Abrahama ???
gala napisał(a):Zachowanie ludzi, możemy oceniać w odniesieniu do konkretnych sytuacji, ale to przecież nie one stanowią istotę religii.
Istotą religii jest Bóg, nie człowiek - człowiek jest tylko Jego narzędziem, którym posługuje do przekazywania swojego Słowa.

My nie oceniamy ludzi Oceniamy Boga I jego wyslannika , ten wyslannik musi miec cechy ktore wyrozniania go wsrod ludzi. Swoim zachowaniem musi byc dobrym przykladem dla nasladowcow , a nie zlym , wiec jesli macanie dziecka jest , grzechem tym bardziej prorok niepowienien tego robic
gala napisał(a):Wielu chrześcijan mówi, że ST nie obowiązuje, że liczy się tylko NT, ale to tak jakby ktos powiedział, że liczy sie tylko ostatnia sura Koranu.
Oczywiście, że chrześcijanie odrzucili poligamię czy niewolnictwo (chwała im za to), ale czy nieprawdą jest , że na takowe praktyki pozwolił Bóg ???
Dlatego ja nie rozumiem tej podwójnej miary - tolerujemy takie słowa w Biblii, ale w Koranie to już złe  :-\
Możemy miec pretensje do muzułmanów, że nie porzucili poligamii (tak jak Żydzi, czy chrześcijanie - mimo, że ich pisma św na to pozwalały), ale dlaczego miec pretensje o to do samego Boga - przecież takie same prawa dał wszystkim

ST nie obowiazuje bo nadeszlo nowe prawo , ktore ma czynic nas leprzymi , niewiem nieznalazlem w starym testamecie zeby bog zezwolil na wiele zon , nieznam zeby zydzi tez tak zrozumieli ,bo jakos niemieli I niemaja wiele zon. i jakos niezenia sie z 4 zonami ., wrecz odwrotnie wyraznie mowil ze ma miec 1 zone . ato ze np Abraham ozenil sie z Hajar , sprawdz czy bylo to za pozwoleniem boga , pozatym kim byl Abraham , czy to prorok >??
Idac  twoim tokiem myslenie , zaluzmy ze bog , zobaczyl ze nadszedl czas na ewolucjie , ze czlowiek jest gotow przyjac I zrozumiec nowe prawa , I zakazal tych czynow ktore w danym czasie byly konieczne , . nonsensem teraz bedzie powrocic do ciemnych czasow czasow miecza i wojen , cudzoloznictwa, pozatym wlasnie zadaniem Juzusa bylo cos zmienic – na leprze, a z tego co piszesz zadanie Muhammeda bylo powrocic do tego co bylo kiedys.
gala napisał(a):Ale do Biblii nie ma tafsirów  :-\
Skąd ja ci to wytrzasnę  :-\

Jednak sa tafsir , chodzi oto zeby zrozumiec dokogo slowo bylo mowione I w jakich okolicznosciach. Zeby zrozumiec znaczenie calosci.
Owszem, dlatego, ze pytałeś o to czy dobry Bóg mógł na coś takiego pozwolić - jak widzisz mógł. Mógł tez pozwolić na dużo, dużo gorsze rzeczy ... ale to nie miejsce na to.

Ponawiam pytanie , czy to bylo wyznaczenie drogi sposobu bycia jaki wierny ma zyc ?? czy dla konkretnego wydazenia. I czasu . lud grzechu , ktory zasieje zlo na ziemi trzeba go zabic taka byla wola boga dla tego ludu. Przez smierc zostana oczyszczeni. Ale to przyklad dla danej sytuacji. Pozatym Jezus powiedzial wyraznie , powiedziano wam tak dla twrdosci waszych serc ja powiedam wam………. Wiec zakonczyl pewien czas , nadeszly nowe czasy nowa nowina.
Gdybyś pytał mnie o chrześcijaństwo powiedziałabym ci o czyms zupełnie innym i podała na to fragmenty z NT

Ja cie pytam tylko o chszecijanstwo
czy to sa prawa ogolne na kazdy czas i miejsce , ze czlowiek ma tak postempowac zawsze ??

Nie, oczywiście, że nie.
[/quote]
A w islamie jest to postempowanie na kazdy czas , 4 zony jest prawem na kazdy czas , malzenstwo z dzieckiem jest prawem na kazdy czas. Zabijanie niewiernych az wejda do islamu , jest prawem na kazdy czas
Tak jak żaden trzeźwo myślący muzułmanin nie bedzie tolerował niewolnictwa, nie będzie wydawał dzieci za mąż itp, itd.
Ale czy to znaczy, że mam się wypierac tego, że kiedyś tak było ???

Mowimy o prawie , a prawo mi jako mezczyznie zezwala na 4 zony , bo niema prawa ktore mi tego zakazuje , prawo pozwala mi ozenic sie z dzieckiem I macac je , I niema nic co by mi to zabranialo. Wrecz odwrotnie sa wyrazne wersety ktor pozwalaja mi nato.
Chszeciajnstwo zakazuje tego proste.
Reguły rządzące tym światem sa surowe, shadi, ale sprawiedliwe.
Możemy oszukiwac sie, tworząc jakąś utopijną wizję świata, ale spójrz na ten świat - jaki on jest na prawdę ???

Sprawieliwe??????????????????? Jak ty rozumiesz sprawieliwosc , przeczytaj watek I porozmawiajmy o sprawiedliwosci , Allah I jego prorok mowia ze jestes polmuzgiem , polowa rozumu co ja I ty mowisz ze to sprawiedliwosc ???
shadi
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez KULECZKA » 08 Gru 2010, 22:02

KULECZKA napisał(a):
shadi napisał(a):witam
Margaretta , pytanie gala bylo normalne i rozsadne, i zasluzyla na odpowiedz jak tylko wroci.

assmani , myslisz ze mowisz jakies wazne informacjie, to oczywiste ze buchari i muslim nie zyli w czasch Muhammeda, ale to wlasnie oni sa uwazani za 2 filar islamu tzn. sunna , ich hadisy sa Honorowane przez sunnitow -(wszystkich) , sa hadisy tak zwane slabe , do nich wcale sie nie odnosze , podaje tylko Hadis AL  SAHIH , pozatym jest cos takiego jak الإجماع  (zgodnosc naukowcow islamu ) wiec oprucz koranu , mamy sunna , skad birzemy alsunna ??? wyjasniasz zeczy ktore ucza w 2 szkole podstawowej, 

napisalas ze hiszam cos tam , potem ze ibin hiszam, wiec w koncu o kogo ci chodzi , ale zebys nie wyszla na osobe ktora niewie oczym mowi , upewnij sie wczesniej kto opowiedzial hadis o Ajszy.

pozatym podaj Hadis ktory mowi ze miala 18 lat , hadis ma byc sahih , inna sprawa podalem ci ponad 6 najbardziec cenione w islamie zrodla ktore mowia tylo jedna ze miala 6 lat. W tefsir wersetu ibin kathir tez powoluje sie na wiek ajszy 6 lat. Pozatym temat ajszy jest omowiony , jak chcesz mozesz dalej sie wypierac prawdy , tematem mojego watku jest ogolna wizjia islamu odnosnie kobiety

na podstawie .ponownej  analizy hadisow ,niektorzy uczeni utrzymuja ze niemozliwe aby aisza byla w tak mlodym wieku ..gdzies  tutaj jest juz takie opracowanie na arabi .........pozatym ,w tamtych czasach  ,wiek  tak mlodego zaazpujscia nie byl by raczej niczym szokujacym ..zwazywszy ze  moja babcia pra ,babcia w wieku 15 lat byla juz wdowa .. popzatym ,wedlug  kosciola ,granica  kiedy  kobieta moze zostac zona ..jest  czas kiedy ona staje sie  kobieta ..a wiec  miesiaczkuje ....................oczywiscie  regulacje  prawa ywilnego i obyczajowego na to nie zezwalaja ..ale w praktyce  wedlug kosciola  taka dziewczyna ktora juz miesiaczkuje  mozebyc zona ..w islamie  podjecia zobowiazan ,ze tak sie wyraze (SEKS )JEST MOZLIWE DOPIERO KIEDY TA ROWNIEZ MIESIACZKJE ::CZYLI TUTAJ ABSOLUTNIE NIE MAZADNYCH ROZNIC :PROSZE ZAUWAZYC  ROWNIEZ ;ZE  ZDOLNOSC  DO  ZAWIERANIA MALZENSTW ;JEST W KRAJACH NASZEGO KREGU KULTUROWEGO ;ROWNIEZ  WZGLEDNA ::PARESET TEMU ;KIEROWANA SIE ROWNIRZ I TYLKO TYM CZY KOBIETA JESTJUZ KOBIETA W BIOLOGICZNYM  ZNACZENIU SLOWA  ........
[/quotejuz nie wspomne nawet o tym ,ze  za osobe z ktora  mozna  uprawiac seks ,uwaza sie jeszcze  znacznie mlodsze  osoby -TUTAJ  MAM NA MYSLI  DZIEWCZYNKI  .jezeli nic sie nie zmienilo  w tym wzglednie ,to  dziewczyna aby mogla wyjsc  za maz ,musiala miec  ukonczone 16 lat ..i dotzego  pozwolenie  sadu rodzinnego :
Awatar użytkownika
KULECZKA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez KULECZKA » 08 Gru 2010, 21:56

shadi napisał(a):witam
Margaretta , pytanie gala bylo normalne i rozsadne, i zasluzyla na odpowiedz jak tylko wroci.

assmani , myslisz ze mowisz jakies wazne informacjie, to oczywiste ze buchari i muslim nie zyli w czasch Muhammeda, ale to wlasnie oni sa uwazani za 2 filar islamu tzn. sunna , ich hadisy sa Honorowane przez sunnitow -(wszystkich) , sa hadisy tak zwane slabe , do nich wcale sie nie odnosze , podaje tylko Hadis AL  SAHIH , pozatym jest cos takiego jak الإجماع  (zgodnosc naukowcow islamu ) wiec oprucz koranu , mamy sunna , skad birzemy alsunna ??? wyjasniasz zeczy ktore ucza w 2 szkole podstawowej, 

napisalas ze hiszam cos tam , potem ze ibin hiszam, wiec w koncu o kogo ci chodzi , ale zebys nie wyszla na osobe ktora niewie oczym mowi , upewnij sie wczesniej kto opowiedzial hadis o Ajszy.

pozatym podaj Hadis ktory mowi ze miala 18 lat , hadis ma byc sahih , inna sprawa podalem ci ponad 6 najbardziec cenione w islamie zrodla ktore mowia tylo jedna ze miala 6 lat. W tefsir wersetu ibin kathir tez powoluje sie na wiek ajszy 6 lat. Pozatym temat ajszy jest omowiony , jak chcesz mozesz dalej sie wypierac prawdy , tematem mojego watku jest ogolna wizjia islamu odnosnie kobiety

na podstawie .ponownej  analizy hadisow ,niektorzy uczeni utrzymuja ze niemozliwe aby aisza byla w tak mlodym wieku ..gdzies  tutaj jest juz takie opracowanie na arabi .........pozatym ,w tamtych czasach  ,wiek  tak mlodego zaazpujscia nie byl by raczej niczym szokujacym ..zwazywszy ze  moja babcia pra ,babcia w wieku 15 lat byla juz wdowa .. popzatym ,wedlug  kosciola ,granica  kiedy  kobieta moze zostac zona ..jest  czas kiedy ona staje sie  kobieta ..a wiec  miesiaczkuje ....................oczywiscie  regulacje  prawa ywilnego i obyczajowego na to nie zezwalaja ..ale w praktyce  wedlug kosciola  taka dziewczyna ktora juz miesiaczkuje  mozebyc zona ..w islamie  podjecia zobowiazan ,ze tak sie wyraze (SEKS )JEST MOZLIWE DOPIERO KIEDY TA ROWNIEZ MIESIACZKJE ::CZYLI TUTAJ ABSOLUTNIE NIE MAZADNYCH ROZNIC :PROSZE ZAUWAZYC  ROWNIEZ ;ZE  ZDOLNOSC  DO  ZAWIERANIA MALZENSTW ;JEST W KRAJACH NASZEGO KREGU KULTUROWEGO ;ROWNIEZ  WZGLEDNA ::PARESET TEMU ;KIEROWANA SIE ROWNIRZ I TYLKO TYM CZY KOBIETA JESTJUZ KOBIETA W BIOLOGICZNYM  ZNACZENIU SLOWA  ........
Awatar użytkownika
KULECZKA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez shadi » 08 Gru 2010, 21:15

witam

shadi
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez gala » 08 Gru 2010, 20:55

Margretta napisał(a):mam na mysli grupe walczacych obrończyń islamu - przynajmniej Gala jeszcze

A dziękuje, dziękuję...
dla Ciebie idea Trójcy jest zbyt wyrafinowana

Wcale nie jest wyrafinowana - istnieją religie pogańskie, które równiez uznają istnienie Trójcy, a hindusi to sa dopiero wyrafinowani - tam jeden Bóg (Absolut) ma setki postaci. Wybacz więc ale nie jesteście wcale oryginalni - wszystko to już było

Shadi ma rozum ale nie ma wiedzy

Ale chyba po to ma rozum, aby tą wiedze posiąść

Wracając do rzeczy.

Shadi, to o czym piszesz nie ma dla mnie właściwie znaczenia - sprawiedliwym jest to (co czesto powtarza mi mój brat adwokat), co jest uznanym za takowe w danym społeczeństwie.
Ślub Proroka z Aiszą był w oczach mu współczasnych słuszny i sprawiedliwy (dążył do tego ojciec Aishy, chcąc zapewnić jej dobre życie) - nie możemy więc oceniać tego przez pryzmat naszych norm.
Nawet więc jeśli byłaby dzieckiem to czy coś to zmienia? Postąpił tak jak postępowali ludzie w jego czasach.
Abraham zgodnie z Biblią poślubił własną siostrę (przyrodnią) i czy ktokolwiek uznaje go za dewianta? Byłoby to niesprawiedliwe i głupie - bo w czasach i warunkach w których żył było to normą.

Zachowanie ludzi, możemy oceniać w odniesieniu do konkretnych sytuacji, ale to przecież nie one stanowią istotę religii.
Istotą religii jest Bóg, nie człowiek - człowiek jest tylko Jego narzędziem, którym posługuje do przekazywania swojego Słowa.
Dlatego bez względu na to co zrobił/powiedział Muhammad (PzN) ja swojej wiary nie zmienię.

Wielu chrześcijan mówi, że ST nie obowiązuje, że liczy się tylko NT, ale to tak jakby ktos powiedział, że liczy sie tylko ostatnia sura Koranu.
Oczywiście, że chrześcijanie odrzucili poligamię czy niewolnictwo (chwała im za to), ale czy nieprawdą jest , że na takowe praktyki pozwolił Bóg ???
Dlatego ja nie rozumiem tej podwójnej miary - tolerujemy takie słowa w Biblii, ale w Koranie to już złe  :-\
Możemy miec pretensje do muzułmanów, że nie porzucili poligamii (tak jak Żydzi, czy chrześcijanie - mimo, że ich pisma św na to pozwalały), ale dlaczego miec pretensje o to do samego Boga - przecież takie same prawa dał wszystkim
kilka zeczy powycinalas lub nie dodals

Nie dam rady wkleic całej strony, bo stałoby się to nie czytelne - po to dałam nr, abyś sam mógł sobie sprawdzić

jak ja cos pisze , podaje ci werset z koranu i jego wyjasnienie , nie mowie ze jest "jasne czy proste", bo to niemoze byc moje "widzi misie" tylko musi byc wyjasnienie ze zrodel islamu

Ale do Biblii nie ma tafsirów  :-\
Skąd ja ci to wytrzasnę  :-\
Żydzi mają misznę - czyli wyjasnienie  kazdego fragmentu Tory, ale chrześcijanie nie zrobili czegos takiego.
A to co pisali Ojcowie Kościoła, dziś uznawane jest za archaiczne.
Czy kogoś obchodzi jak Orygenes interpretował słowa Jezusa (wykastrował się bo rozumiał to dosłownie)  ???
Dziś chrześcijanie smieją się z tego

Podam ci wypowiedzi Św. Hieronima czy Augustyna na temat kobiet (to co uczy islam to bardzo złagodzona wersja ich nauk), to zaraz się rozpęta burza, że to nieaktualne itp, itd.
:(
podalas 2 zdania ze i tak jak pisaly ci dziewczyny , odnosisz sie tylko do ST

Owszem, dlatego, ze pytałeś o to czy dobry Bóg mógł na coś takiego pozwolić - jak widzisz mógł. Mógł tez pozwolić na dużo, dużo gorsze rzeczy ... ale to nie miejsce na to.

Gdybyś pytał mnie o chrześcijaństwo powiedziałabym ci o czyms zupełnie innym i podała na to fragmenty z NT

czy to sa prawa ogolne na kazdy czas i miejsce , ze czlowiek ma tak postempowac zawsze ??

Nie, oczywiście, że nie.
Tak jak żaden trzeźwo myślący muzułmanin nie bedzie tolerował niewolnictwa, nie będzie wydawał dzieci za mąż itp, itd.
Ale czy to znaczy, że mam się wypierac tego, że kiedyś tak było ???

Reguły rządzące tym światem sa surowe, shadi, ale sprawiedliwe.
Możemy oszukiwac sie, tworząc jakąś utopijną wizję świata, ale spójrz na ten świat - jaki on jest na prawdę ???
Awatar użytkownika
gala
Uzależniony
Uzależniony

PoprzedniaNastępna

Wróć do Islam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości