Maltretowanie nieletnich

Wzór demokracji na Bliskim Wschodzie, czy zaplecze terroryzmu? Napisz co o tym sądzisz.

Maltretowanie nieletnich

Postprzez AndrzejM » 19 Lip 2004, 08:53

"Obserwator" napisał(a):Z mojego punktu wiezdzenia, to, ze wladz arabskich nie sa sprawydliwi wobec obewateli, nie moze byc argumetem dyskusyjnem na temat zaniechania w/w przez amerykanow w Iraqu!

Wladza arabska nie oglosila wojny przeciwko USA w imienu PRAW CZLOWIEKA .. taki sposob argometacji to nie jest logiczny dla mnie.

Chodzi mi o to, że ekscytujemy się KAŻDYM przypadkiem maltretowania nieletniego w amerykańskim wykonaniu. W artykule jest mowa o 16 latku i jakiejś dziewczynce. Nie wiemy dlaczego do aresztu trafili. Może przez przypadek, może ich uwięzienie było elementem nacisku na rodziców, a może mieli tornister pełen granatów w chwili zatrzymania.

Fakt, że armia okupująca całkiem spory kraj maltretuje kilkoro dzieci NIESTETY nie jest niczym wyjątkowym. Przykro to ale prawdziwe. Wspomnijmy choćby szwedzkich żołnierzy ONZ w Katandze...
Zauważ jednak , że mowa jest o pojedynczych przypadkach, nie o zjawisku masowym. Czyli to margines i to potępiany.

Przewagą zachodniej demokracji nie jest to, że nikt praw człowieka nie łamie. Przewagą jest to, że takie przypadki są ujawniane, a winni potępiani i karani. Z Abu Ghraib musieli się tłumaczyć nie tylko strażnicy ale głównodowodzący wojsk okupacyjnych a nawet Sekretarz Obrony USA.
AndrzejM
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Fia » 18 Lip 2004, 17:44

"Agata" napisał(a):Ale jeśli nie Amerykanie mają zaprowadzać nowy porządek w Iraku to kto? Sami Irakijczycy kierując się swoją własną "kulturą polityczną" a nie zachodnimi ideami (jak demokracja).

To rzeczywiscie fajny im przyklad tej "amerykanskiej demokracji" daja. Oczywiscie ja tez mysle, ze ktos tam musi zaprowadzic porzadek, bo sami Irakijczycy nie dadza sobie rady, ale sadze tez, ze Amerykanie powinni nieco zmienic metody swoich dzialan, poniewaz generalnie rzecz biorac, nie sa one zbyt humanitarne a tym bardziej demokratyczne. Nie mozna sie w tym przypadku kierowac zasada, ze cel uswieca srodki. Moim zdaniem powinni to wszystko jakos lepiej rozegrac, nienawisc Irakijczykow do Amerykanow nie bierze sie przeciez z niczego i nie jest nieuzasadniona.
Fia
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Obserwator » 18 Lip 2004, 13:21

Mam kilka uwag:
Uzytkownik ktory otwiera nowy temat i przykleja jakis link to chyba ma cos do powiedzenia .. jezeli nie chce pisac nic przez 24 godz. administracja musi, moim zdaniem, osuwac lub zamknac watek, bo to jest czysta propaganda i forum nie istnieje po to napewno.

Rodzina Arabii, prosze skupic sie na temat a nie napisac w stylu CZATERIA, forum to nie czat. watek ten mowi o zaniechaniu praw dziecka przez wojsk USA w Iraqu, nie umawia jednak, analizy praw czlowieka na wschodzie i na zachodzie! na ten temat nawet prosilem 2 razy aby administracja otwierala odzielna sekcje.

Z mojego punktu wiezdzenia, to, ze wladz arabskich nie sa sprawydliwi wobec obewateli, nie moze byc argumetem dyskusyjnem na temat zaniechania w/w przez amerykanow w Iraqu!

Wladza arabska nie oglosila wojny przeciwko USA w imienu PRAW CZLOWIEKA .. taki sposob argometacji to nie jest logiczny dla mnie.

W Sadzie, gdy jestem oskarzony o bycia dziecka, Sad nie potraktuje moje uwagi o bycie dziecka na swiecie nie jako argumentem obronnym, potraktuje to jako bajki .

pzdr.
Obserwator
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez kasieńka » 18 Lip 2004, 12:10

zostałby oskarżony i stracony za współpracę z izraelem, tak jak ma to miejsce w palestynie, kto jest przeciwko władzy, współpracuje z wrogiem.
kasieńka
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Agata » 18 Lip 2004, 11:43

"Obserwator" napisał(a):co ma kraje arabski do tematu USA w iraku?

No trochę ma. Bo zobacz Obserwatorze, Amerykanie mówią, że są w Iraku, żeby w tym kraju było lepiej, żeby wprowadzić zachodnią demokrację itp., więc oczywiście ich przeciwnicy wytykają im wszystkie błędy. I na to zgoda - wolno i należy tak robić. Ale jeśli nie Amerykanie mają zaprowadzać nowy porządek w Iraku to kto? Sami Irakijczycy kierując się swoją własną "kulturą polityczną" a nie zachodnimi ideami (jak demokracja). I w tym momencie też wolno zapytać, jaka jest ta "kultura polityczna" na Bliskim Wschodzie, co się dzieje tam w więzieniach, kogo się prześladuje itp. Co na przykład stałoby się w Syrii z 12-letnim chłopcem, który by protestował przeciwko miejscowej władzy?

Agata
Agata
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Maltretowanie nieletnich

Postprzez AndrzejM » 18 Lip 2004, 11:28

Media ekscytują się każdym przypadkiem łamania praw człowieka przez Amerykanów. Obrońcy tychże praw wyliczają każde kopnięcie w tyłek irackiego więźnia przez amerykańskiego strażnika. Pacyfiści co parę tygodni urządzają marsze przeciw okupacji Iraku. I tak dalej...

Zgadzam się, że USA powinny pokazywać wyższość zachodniej demokracji nad nie-napiszę-czym-bo-mnie-zmoderują. Jestem baaardzo rozczarowany, że tego nie robią. Uważam, że łamanie praw człowiek przez rządy tzw. państw zachodnich zasługuje na o wiele ostrzejsze potępienie niż te same działania przez Oś Zła i resztę państw rozbójniczych.
Zastanawia mnie jednak gdzie ci wszyscy zatroskani o losy świata są gdy Syria, Arabia Saudyjska, Algieria, Mauretania Iran, Pakistan, Autonomia Palestyńska, Sudan, Jemen, Dżibuti i cała reszta której wypisywać mi się nie chce poczyna sobie 123444487 razy okrutniej z własnymi obywatelami?
Zostawiając nawet politykę, jestem przekonany że w przytłaczającej większości więzień w krajach arabskich panują znacznie gorsze warunki niż w Abu Ghraib i że ich więźniowie są tam traktowani gorzej niż ci z A G.. Zapewne inny jest zakres tortur psychicznych, ale przemocy jest tam z pewności o wiele, wiele więcej.

&
AndrzejM
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Obserwator » 17 Lip 2004, 15:28

Ale zauwaz Agato, napisalem to do &-ziejM ktory wykreca temat nic wiecej, co ma kraje arabski do tematu USA w iraku?
Obserwator
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Agata » 17 Lip 2004, 15:15

"Obserwator" napisał(a):Chyba jestes straznikem honoru USA w forumie?

:?:

krzywda nieletniemu telorujesz czy nie?

Obserwatorze, chyba każdy normalny człowiek potępia krzywdzenie dzieci, ale niestety prawda jest taka, że Niemcy nie lubią Amerykanów i wyciągają wszystko, co tylko jest troszeczkę prawdopodobne. Poza tym Niemcy w czasie II wojny światowej narobili tyle strasznych rzeczy, że teraz na siłę chcą pokazać, że i inne narody gdy prowadzą wojnę to dopuszczają się różnych okropieństw. To oczywiście jest po części prawda, ale wydaje mi się, że i tak Niemców długo jeszcze nikt nie doścignie w ich grzechach.

Agata
Agata
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Obserwator » 17 Lip 2004, 15:06

"AndrzejM" napisał(a):Zgaduję, że w krajach rządzonych samodzielnie przez Arabów żadna krzywda nieletnich nie spotyka?

&

A co to ma wspolego z tymatem?
Chyba jestes straznikem honoru USA w forumie?

:?:

krzywda nieletniemu telorujesz czy nie?

!
Obserwator
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Fia » 16 Lip 2004, 18:32

"AndrzejM" napisał(a):Zgaduję, że w krajach rządzonych samodzielnie przez Arabów żadna krzywda nieletnich nie spotyka?
&

Ale sam fakt, ze niby cywilizowani ludzie, trabiacy na prawo i lewo o demokracji i pawach czlowieka, w okrutny sposob toruruja niewinne dzieci, chyba o czyms swiadczy, nie?? Krzywda spotyka dzieci na calym swiecie ale nie jest to powod, zeby przestac pisac o poszczegolnych przypadkach.
Fia
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Agata » 16 Lip 2004, 13:07

I tak niczego tu nie ustalimy. Dla krajów europejskich istnieją jakieś statystyki dotyczące patologii społecznych (choć zawsze trwa kłotnia o tzw. "ciemne liczby"): ile jest gwałtów, wykorzystań nieletnich, alkoholików, narkomanów. Dla krajów Bliskiego Wschodu w tym zakresie żadnych statystyk nie ma - jest zdrowe społeczeństwo islamskie wolne od zachodniej "zgnilizny". Na ogół wszystkiego wypierają się w żywe oczy. To tak samo jak w ZSRR też oficjalnie nie było zboczeńców, narkomanów, alkoholików tylko zdrowe społeczeństwo budujące komunizm - też wolne od zgnilizny. Po raz kolejny powtarzam: islamska utopia niewiele różni się od strony społecznej od utopii komunistycznej.

Agata
Agata
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Maltretowanie nieletnich

Postprzez AndrzejM » 16 Lip 2004, 12:17

Zgaduję, że w krajach rządzonych samodzielnie przez Arabów żadna krzywda nieletnich nie spotyka?

&
AndrzejM
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Maltretowanie nieletnich

Postprzez Muhammad » 06 Lip 2004, 09:01

Muhammad
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Wróć do Irak po wojnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości