Obrzezanie

Jeżeli zaproponowane tematy, to dla Ciebie za mało - zajrzyj tutaj.

czy obrzezałeś/obrzezałbyś Swoją córkę/syna?

zdecydowanie NIE
16
80%
tylko gdyby partnerka/partner nalegał by i by syn/córka się zgodziła(gdyby dziecko miało co najmniej kilka lat)
1
5%
tylko w uzgodnieniu z partnerką/partnerem. Dziecko nie ma nic do gadania w tej kwestii.
1
5%
zdecydowanie tak ale uzgodniłbym to z partnerem/partnerką
1
5%
ZDECYDOWANIE TAK I NAWET BYM NALEGAŁ
1
5%

Razem głosów : 20

Odp: Obrzezanie

Postprzez Arabka70 » 14 Maj 2010, 21:20

W 100% zgadzam się z przedmówczynią, więc nie mogę nic zaznaczyć w ankiecie  :(
باسيا
Awatar użytkownika
Arabka70
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Warszawa

Postprzez czlaozuza » 14 Maj 2010, 20:44

Pytanie w ankiecie zbyt ogólne moim zdaniem. Jest ogromna różnica w obrzezaniu chłopca i dziewczynki. Chłopiec , taki 3-latek - zdecydowanie tak. Dziewczynka nigdy.
czlaozuza
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez arabia1990 » 14 Maj 2010, 20:14

obrzezanie dziecka. Jeśli dziecko ma kilka lat to powinno mieć jakiś głos w tej sprawie?
arabia1990
Newbie

Postprzez Marianna » 06 Lis 2009, 19:39

Matko, ja kiedyś na tę stronę trafiłam przez mojego małego (syna ;D), więc te zdjęcia mnie rozłożyły.
Ale szczerze mówiąc to chętnie bym go obrzezała bo już miał dwa inne zabiegi, no mam nadzieję że teraz już będzie dobrze.
Natomiast lekarz, profesor, jak mi polecał szpital na zabieg powiedział tonem pełnym obrzydzenia: tylko do tego szpitala w ...... niech go pani nie daje bo tam go obrzezają. Jakiś nazista czy jak  ??? ;D
"Rób swoje i nie oglądaj się za siebie" - żona Lota.
Awatar użytkownika
Marianna
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez caramel » 06 Lis 2009, 19:32

Przywrócę wątek do życia, bo kiedyś tam czytałam o obrzezanych penisach  :P I natrafiłam na to forum o zacnej nazwie www.stulejka.pl

Ciekawy post o obrzezaniu zamieszczony przez jednego z uczestników o nicku rafik wzbudził moje zainteresowanie szczególnie i pozwolę sobie zacytować poniżej jego mini-artykułowy-post ;D  8) Może ktoś się doinformuje dzięki temu, albo zainteresuje ten, kto sobie z tego sprawy nie zdaje jak to właściwie jest ;D

[...]Do napisania tego krótkiego artykułu przymierzałem się od dawna. Teraz mam chwilkę czasu, więc napiszę o wszystkim tym, o czym się dowiedziałem z różnych źródeł na temat obrzezania całkowitego (w miarę mojej niezbyt dobrej pamięci).

1. KOMU OBRZEZANIE CAŁKOWITE
Obrzezaniu całkowitemu mogą być poddani wszyscy. Nawet osoby które nie mają stulejki, a chcą się obrzezać dla profitów jakie za sobą to niesie, bądź z innych pobudek.

Obrzezaniu całkowitemu podlega osoba której pierwszy zabieg usunięcia stulejki przez plastykę bądź obrzezanie częściowe nie do końca pomógł (czytaj: poprawka  ).

2. ZALETY i WADY
Obrzezanie całkowite - większość osób się go boi ponieważ konsekwencją tego zabiegu jest całkowite pozbycie się napletka. Dodatkowo ten kto pamięta choćby film "Europa, Europa" wie że kiedyś, za czasów wojny, obrzezany członek świadczył o innym przynależeniu religijnym, które w tamtym okresie było przez Niemców zwalczane. Oczywiście może za bardzo się zagalopowałem, ale chodzi mi o to, że pokazanie się np. pod prysznicem na basenie z obrzezanym członkiem nie świadczy już o religijności jego właściciela, ale o jego higienie osobistej.

WADY OBRZEZANIA CAŁKOWITEGO
- tracimy napletek, a co za tym idzie - nie ma możliwości masturbacji kiedy i gdzie się chce . Oczywiście niewyżytych do tego stopnia by masturbować się przy byle wolnej okazji jest mało, stąd wada ta praktycznie nie powinna być brana pod uwagę. Zauważcie także, że jeżeli chłopak rozpocznie już na dobre życie seksualne - masturbacja jest zbędna i takie zachowania uchodzą wtedy już za "złe", świadczące o różnych dolegliwościach w sferze psychologicznej. No dobra, ale czy można się w ogóle masturbować bez napletka? Oczywiście że tak. Co prawda konieczna jest zmiana techniki, ale to nawet można obrócić w plus . Do masturbacji wystarczy nam jakiś olejek, coś czym nawilżymy dłoń i żołądź.

Innych minusów "niestety" nie udało mi się znaleźć . Krąży jeszcze mit o tym iż obrzezany członek - ponieważ ma żołądź (w której są receptory odpowiedzialne za odczuwanie doznań) cały czas odkrytą więc ocierająca się o bieliznę - jest mniej podatny na odczuwanie doznań. Oczywiście pewnie w jakimś stopniu jest to prawdą od strony fizjologicznej. Ale osobiście nie słyszałem od nikogo, ani od ludzi z tego forum (a czytam praktycznie każdy post) że po obrzezaniu całkowitym seks mniej im się podoba. Jest wręcz przeciwnie, ale o tym za chwilę. Teraz czas na:

ZALETY OBRZEZANIA CAŁKOWITEGO
+ wydłuża stosunek - chociaż z tym różnie bywa o dziwo. Niektórzy z was mówią że nic się nie zmieniło, słyszałem też wypowiedzi że stosunek stał się krótszy . Ale generalnie poprzez zmniejszenie wrażliwości żołądzi stosunek od strony fizjologicznej - powinien się wydłużyć. U większości mężczyzn rozpoczynających życie seksualne stosunek trwa bardzo krótko - nawet i po klika/naście sekund. Z biegiem czasu staramy się wydłużać stosunek, ponieważ chcemy by przyjemność ze zbliżenia nie tylko była przyjemna dla nas, ale także dla partnerki, poza tym chcemy tą przyjemność rozciągnąć w czasie . Wedle badań tylko co która kobieta ma możliwość przeżycia orgazmu na taką skalę jak przeżywają to faceci. Dla kobiet główną przyjemnością jest już sama bliskość partnera. Im trwa ona dłużej - tym przyjemniejsze jest to dla kobiety.

+ higiena - jak wiadomo wacka myć trzeba, tak samo często jak myje się resztę ciała. Ważnym jest by myć go również pod napletkiem, ponieważ tam właśnie gromadzi się najgorsze "zło" - miejsce ciemne, ciepłe, niekiedy wilgotne - pięciogwiazdkowy apartament dla bakterii . Tam też zbiera się mastka - biało/żółta substancja generowana (sorry za informatyczny język ale co zrobię  ) przez napletek. Jest produktem złuszczonych komórek nabłonkowych napletka, flory bakteryjnej oraz łoju. Zawiera także resztki moczu i spermy (patrz Wikipedia->"Mastka"). Ale co się dzieje gdy napletka nie będzie? No chyba wiadomo - mastka nie ma jak się zbierać i zalegać, członek jest suchy wtedy kiedy ma być suchy (czyli kiedy nie jesteśmy podczas stosunku  ). No dobrze, ale co nam to daje że będzie zachowana higiena na najwyższym poziomie, skoro i z mastką żyć można? Nam może nic, ale da za to partnerce. W jaki sposób? Ano w taki iż obrzezany członek niesie ze sobą kilka razy mniejsze szanse na zarażenie partnerki jakimś świństwem. Chyba warto, prawda? Pomyślcie o wstydzie jakiego byście doznali gdyby partnerka z którą się przespaliście złapała od was choróbsko. Czytałem też że między innymi z tego powodu przeprowadzane są zabiegi obrzezania u małych dzieci w USA, nawet gdy stulejki nie mają. Tam też jest najmniejszy odsetek chorób przenoszonych drogą płciową (włącznie z wirusem HIV).

+ pozbycie się stulejki raz na zawsze - plastyka napletka bądź obrzezanie częściowe niesie ze sobą ryzyko że kiedyś może nastąpić nawrót stulejki. Skoro napletek ma tendencje do zwężania się - czemu problem miałby nie wrócić w przyszłości? A tak - po obrzezaniu całkowitym - problemu pozbywamy się raz na zawsze.

Są także inne plusy (dla jednych) które są zarazem minusami dla drugich. Takim czymś jest np. estetyka. Mi osobiście obrzezany członek wydaje się "ciekawszy", nawet w stanie spoczynku. Krążą także opinie, że obrzezany całkowicie członek wzrokowo wydaj się większy. Zobaczcie na zdjęcia zamieszczone poniżej i sami oceńcie. Jednakże jeżeli ciągle uważacie że obrzezany członek nie wygląda super - nie powinno być to głównym powodem dla którego nie zrobicie sobie takiego zabiegu.

3. METODY OBRZEZANIA CAŁKOWITEGO

Wbrew pozorom pozbycie się stulejki nie oznacza wyboru tylko pomiędzy plastyką, obrzezaniem częściowym czy całkowitym. O ile metod dwóch pierwszych nie znam (a raczej znam tylko jedne), o tyle znalazłem dwie metody obrzezania całkowitego.

a) metoda "Low & Loose"
Pierwsza z nich polega na przebiegu linii ciecia zaraz za żołądzią. Ten sposób w Polsce (przynajmniej u większości lekarzy) jest opcją "domyślną". Po fachowemu i z angielskiego metoda taka nosi nazwę "Low & Loose".

b) metoda "High & Tight"
Ta metoda polega na przebiegnięciu cięcia nie przy samej, lecz kilka centymetrów od żołądzi. Przy tej metodzie konieczne jest także całkowite usunięcie wędzidełka - jego przedłużenie nie wchodzi w grę (w pierwszej metodzie możliwe jest przedłużenie).

Ukazanie linii cięcia każdej z metod

...obrazek - to sobie dopatrzycie na stronce   :P

Tą drugą metodę uważam za bardziej estetyczną. Więc czemu nie jest ona domyślna? Być może chodzi o wędzidełko? Możliwe że lekarze z góry przyjmują iż nikt nie chciałby się go pozbywać - co jest błędnym myśleniem wg. mnie. Ja wolę by po zabiegu mój członek wyglądał bardziej estetycznie niż nawet przed zabiegiem. A ta metoda wg. mnie jest zajebista .

A teraz zobaczcie różnice jak to wygląda już po zagojeniu:

Metoda a) "Low & Loose"

...tu znowu obrazki od lat 18  ;D - zainteresowanych kieruję do strony źródłowej podanej na dole postu  :P

Metoda b) "High & Tight"

...jak wyżej   :P

Przedstawiłem wady i zalety obrzezania całkowitego - tego jak ja to widzę, i o czym słyszę, tudzież czego dowiaduję się od innych z forum. Zdjęcia które zebrałem pochodzą z różnych serwisów zagranicznych traktujących o stulejce i obrzezaniu.

Wypowiadajcie swoje opinie, mile widziane będą wypowiedzi osób które przeszły całkowite obrzezanie i które chciałby się z nami podzielić spostrzeżeniami. Chętnie w miarę możliwości artykuł będę rozszerzać.
Dodam iż ja jestem ciągle posiadaczem napletka, ale już niedługo planuję pozbycie się go raz na zawsze .

Pozdrawiam, mam nadzieję że komuś się przydały moje kolejne wypociny .[...]

Źródło: http://www.stulejka.com/phpBB/viewtopic.php?t=2073

;)
Ostatnio edytowany przez caramel, 06 Lis 2009, 19:42, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez liszka » 26 Mar 2009, 23:38

Mnie zainteresowało to  zdanie: "nieobrzezany muzułmanin nie ma prawa udać się w pielgrzymkę do Mekki" - przeprowadzają kontrle?  :o  ;D
Sztuczne napletki?  :o
liszka
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez martusia » 25 Mar 2009, 12:34

Ja o tym zjadaniu pierwszy raz slysze ;D brrrrr jak rowniez o obrzezaniu aborygenow  :o
martusia

Postprzez umbriah » 25 Mar 2009, 12:27

Sharifa napisał(a):o obrzezaniu raz jeszcze: http://media.wp.pl/kat,37976,wid,109686 ... omosc.html

ciekawe sa zwyczaje, jak to okresla autor, "dzikusow z Australii" ;)

lol, też wpadł mi ten artykuł w ręce, faktycznie połykanie napletka brata !%?)*!? to za dużo jak na moją wyobraźnię ;) ciekawy jest też wstęp
Nie ma co ukrywać: ten artykuł nie pomoże wam w podtrzymaniu konwersacji przy rodzinnym obiedzie. Nie wiem też, jak będzie z jego czytaniem w miejscach publicznych. No bo jak tu się przyznać do zainteresowania napletkiem?

jakby autor przejrzał to forum wcześniej, to by się zdziwił  ;)
Awatar użytkownika
umbriah
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Kraków

Postprzez asmaani » 24 Mar 2009, 09:46

lol  ;D

"W 1982 odbyła się prawdopodobnie ostatnia w Europie procesja z okazji Święta Obrzezania Pańskiego, kiedy to po ulicach włoskiego miasteczka Calcata obnoszono relikwię – rzekome pozostałości napletka Jezusa pochodzące właśnie z jego obrzezania. Rok później świętą skórkę skradziono wraz z ozdobną szkatułką, kładąc kres kultowi chyba najdziwniejszej chrześcijańskiej relikwii. "
islam is here to stay; so cry me a river and see if I care
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Sharifa » 24 Mar 2009, 09:40

o obrzezaniu raz jeszcze: http://media.wp.pl/kat,37976,wid,109686 ... omosc.html

ciekawe sa zwyczaje, jak to okresla autor, "dzikusow z Australii" ;)
Awatar użytkownika
Sharifa
Moderator
Moderator

Postprzez gemelli » 14 Mar 2009, 19:25

Aggy zlituj sie nad mą dusza, ja juz wyjasnilam, podalam "za", poniewaz kilka osob zdecydowanie opowiadalo sie za "nie" (a wole, zeby kazdy znalazl wlasna odpowiedz i skorzystal ze wszystkich dostepnych artkułów). Natomiast jesli pada pytanie "po co" w watku, który liczy kilkadziesiat odpowiedzi, polemike, przedstawia dwie strony medalu - traktuje to jak prowokacje. Nie odpowiadam, kazdy ma rozum i niech kieruje sie swoim.
gemelli
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez aggy » 14 Mar 2009, 18:30

Gemelli pewnie bardziej naukowo Ci to wyjasni, ale robi sie to przede wszystkim ze wzgledow zdrowotnych...Ja jestem tez za estetycznymi... ;D
Obrzezanie w islamie wywodzi sie z sunny, a wiec teoretycznie jest zalecane, a nie nakazywane...Bylo w celu higienicznym, a takze jako "zmniejszenie popedu", co niektorzy uwazaja za niezbyt pewna teorie...jak zycie pokazuje ;D
aggy
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez illizi » 14 Mar 2009, 18:05

Powiedzcie mi po co???
illizi
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez szajma » 13 Mar 2009, 23:28

ależ jest w Polsce paru lekarzy Arabów wiec myślę że nie ma z tym problemu - no i Zydzi też obrzezają swych synów  ;)
Uciekli wiec z Egiptu na pustynie, kierowani przez wodza żydowskiego ludu - Mojżesza. Wkroczyli następnie do Palestyny i tu musieli stoczyć walkę z ludami, które ją poprzednio zamieszkiwały.
http://www.youtube.com/watch?v=trLYCYI1YN4
Awatar użytkownika
szajma
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: wrocław

Postprzez gemelli » 13 Mar 2009, 15:25

Paulineczka, kochanie, a gdziez Ty wyczytałas takie informacje? Jak z lat wczesnych 80 tych, to Ci daruje. Wtedy panowalo przekonanie, ze noworodki nie czuja bolu, dlatego tez wykonywano zabiegi chirugiczne bez znieczulenie... No po pewnym czasie czlowiek, nie czuje, bo mdleje z bolu.
Poza tym na jakiej podstawie stwierdzno, jak noworodek odczuwa bol? Ze sie czepne, tak samo jak o dywagacje na temat odczuc seksualnych. Tego nie zmierzysz obiektywnie, a subiektywnie nie ma jak, bo noworodek nie mowi.
Zatem moja droga znieczulonko nalezy sie jak psu buda.
Tylko, gdzie znajdziesz lekarza w Polsce, i kto zdecyduje sie usuwac napletek u noworodka... W Polsce nie praktykuje sie rutynowego obrzezania chlopców.
Jedno jest pewne - nowoodek nie bedzie pamiętał niczego z zabiegu obrzezania, ani kilku dni po....
gemelli
Uzależniony
Uzależniony

Następna

Wróć do Forum ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość