Wysylanie paczki do EGIPTU

Tutaj możesz porozmawiać o wszystkim, co dotyczy tego pięknego kraju.

Re: Wysylanie paczki do EGIPTU

Postprzez CHERI » 18 Lis 2011, 08:44

Wysłałam przesyłkę listową pocztą Polską:
-polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru z zarejestrowaniem wysyłki na liście wysłanych.
-priorytet.
Spostrzeżenia:
-Nie licząc dni nie roboczych (bo przypuszczam, że jest tam tak jak u nas-tylko w dni robocze paczka idzie), W Egipcie to piątek i sobota i przesyłka doszła ogółem po 9 dniach, ale odliczmy te 2 nie robocze-czyli 7 dni.
-dziwne spostrzeżenie, a mianowicie-nie wiem dlaczego, ale ta karteczka pomarańczowa z poleconego, która powinna wrócić do nadawcy czyli do mnie z jego podpisem potwierdzenia otrzymania, a tu słuchajcie widzę na kopercie, że listonosz dostarczył tę kartkę wraz z przesyłką i nie oderwał jej. Tak chyba być nie powinno, nawet mu o tym wspomniałam, ale powiedział, że tak właśnie działają poczty tam.
-Wysyłałam słodycze (na pierwszy rzut bałam się coś wartościowszego),doszło nie pokradzione- w całości, ale wydaje mi się, że jednak otwierali kopertę i zaglądali, bo ponaklejałam taśmy klejące zabezpieczające te słodycze i dość lekko mu się to otwarło, a powinno się przecież ciężko,bo taśma to taśma.
-Polskie czekolady białe wywołały nie lada uciechę i radość, gdyż tam takich nie ma w ogóle więc to była nowość. Jeszcze go takiego zadowolonego nie widziałam :D

Teraz będzie w odwrotną stronę ale to za jakiś czas. Dam znać jeśli dojdzie, ale on wyśle chyba kurierem.
CHERI
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez HONGA-KONGA » 21 Paź 2011, 07:19

Najlepiej iść na pocztę i dowiedzieć się ile kosztuje kg wysłany do Egiptu, tak będzie najprościej.My wysyłaliśmy 3 lata temu i koszt wysyłki z Polski do Egiptu nie był wysoki, jednak rodzina musiała na poczcie zapłacić w Egipcie za odbiór paczki teraz nie pamiętam chyba jakieś 300funtów. Teraz przekazujemy sobie nawzajem różne rzeczy już tylko przez znajomych podróżujących do Egiptu , ta droga wydaje mi się najbezpieczniejsza i najtańsza;)
Awatar użytkownika
HONGA-KONGA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez CHERI » 17 Paź 2011, 21:21

A jak wygląda tam ten polecony priorytet? jak to jest po arabsku ? :D
CHERI
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez osh » 17 Paź 2011, 19:11

Paczka z Egiptu została dostarczona w ciągu 6 dni roboczych.
Wysłana poleconym priorytetem.
osh
Newbie

Postprzez CHERI » 04 Paź 2011, 08:09

Funda ja też nie:( a chciałabym się dowiedzieć ;)
CHERI
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez Funda » 03 Paź 2011, 23:08

Cheri nie mam pojecia jak to dziala...ani w jedna ani druga strone...
Funda
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Kair

Postprzez CHERI » 03 Paź 2011, 16:37

Funda,a ja chcę wiedzieć odwrotnie :D z egiptu do polski jak wysłać bezpiecznie.
CHERI
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez Funda » 03 Paź 2011, 14:55

Dziewczyny jak to w koncu jest z tymi paczkami do Egiptu?
Wysylam ktos z Polski?Jakie koszta?
Help:P
Funda
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Kair

Postprzez malwi2011 » 10 Wrz 2011, 12:48

Sara ale paczka idzie z Egiptu a nie z polski do egiptu tak więc ta strona mi nic nie pomoze;-)
Yalla Habibi
We can go
Far away
To a sunny place
Yalla Habibi
We can fly
To a place and hide
So we can spend time
Yalla Habibi
Awatar użytkownika
malwi2011
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: UK-Rugby

Postprzez Sara Muhnk » 07 Wrz 2011, 22:33

malwi2011 napisał(a):mam takie pytanie bo wiem,że wysyłając pocztexem istnieje mozliwość śledzenia wysyłki,
czy istnieje możliwość sprawdzenia gdzie jest przesyłka wysłana z egiptu(EMS) do pl?

To takie proste trzeba poszukac i poczytac http://www.pocztex.pl/ems.htm
Awatar użytkownika
Sara Muhnk
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez malwi2011 » 07 Wrz 2011, 21:39

mam takie pytanie bo wiem,że wysyłając pocztexem istnieje mozliwość śledzenia wysyłki,
czy istnieje możliwość sprawdzenia gdzie jest przesyłka wysłana z egiptu(EMS) do pl?
Yalla Habibi
We can go
Far away
To a sunny place
Yalla Habibi
We can fly
To a place and hide
So we can spend time
Yalla Habibi
Awatar użytkownika
malwi2011
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: UK-Rugby

Postprzez Irmina87 » 03 Wrz 2011, 04:19

ja odstaje paczki od mamy z Irlandii i zawsze place to cudowne clo, niestety za kazdym razem przy wysylce proboje zaplacic ale jej mowia ze oni wogole nie maja takiej opcji, wiec z tym clem to pewnie zalezy czym sie wysyla. zwykla irlandzka poczta teoretycznie powinna miec taka opcje a nie ma, wiec moze w Polsce jest podobnie?trzeba pytac, ostatnio za paczke okolo 3 kilo- w sordku herbata, kilka batonikow, witaminy,jedna bluzka i kilka torebek przypraw zaplacilam 300 L.E na jakiej zasadzie to wyliczyli nie wiem. :D
Awatar użytkownika
Irmina87
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Sharm El Sheikh/Kair

Re: Odp: Wysylanie paczki do EGIPTU

Postprzez bothalia » 15 Sie 2011, 21:17

gemelli napisał(a):W Egipcie istnieja kody pocztowe, gorzej z numeracja domów. To, ze istnieja, nie oznacza, ze sa stosowane. Najczesciej Egipcjanie nie znaja dokladnego swojego adresu, bo do niczego nie ejst im to potrzebne. Wystarczy imie, wlasciwie imiona, a nastepnie nazwa miejscowosci, okregu, gubernatorstwa. Oni znaja sie jak lyse konie i przesylka dojdzie.. juz listonosz sie postara, aby odnalezc wlasciwa osobe - nawet jesli mialoby to trwac 2 miesiace i kilkanascie fajek wypalonych... Coz to sa koszty zycia spolecznego  ;)

Wlasnie o to spytalam mojego i jest tak jak napisalas. Nie ma ulicy tylko jakiś okręg W Aleksandrii i numer apartamentu,nawet nie ma numeru bloku. A listy do niego dochodzą gdyż pracuje w biurze przemysłowym i dostaje duzo korespondencji i wszystko dochodzi.
bothalia
Pisarz
Pisarz

Re: Odp: Wysylanie paczki do EGIPTU

Postprzez bothalia » 15 Sie 2011, 17:45

paulinka-ahlam napisał(a):my zakładaliśmy dla mojego meza konto w banku to pani tez chciala jego adres w egipcie i sie dziwila jak jej powiedzielismy ze tam nie ma ulicy czy numeru domy czy nawet o losie maz kodu pocztowego nie znał :D
::)
bothalia
Pisarz
Pisarz

Postprzez bothalia » 15 Sie 2011, 12:31

HONGA-KONGA napisał(a):Witam, nie niepowinna oplacac zadnego cla,takie oplaty powinna juz zalatwic osoba wysylajaca paczke.Wysylanie paczek z Polski do Egiptu czy z Egiptu do Polski jest ciezka sprawa,a mianowicie jezeli nie wysyla sie przez dhl czy inne firme kurierska a przez zwykla poczte zdarza sie:
1. paczka z Egiptu do Polski = brak calosci towaru w Polsce
2. paczka z Polski do Egiptu= bardzo duza oplate za odbior paczki w Egipcie
Niewiem w jaki sposob ta osoba wysylala paczke musialabys podac wiecej szczegolow wtedy moge podac jakies konkretne odp.

dostała któraś z was paczkę z Egiptu,np firmą kurierską? Czy doszło?
To bylaby zwykla paczka, raczej w postaci listu, większa koperta z papirusem na ścianę. Zastanawiamy się czy warto w ogóle zaznaczyć na kopercie 'value' czy lepiej nie. Czy tam w ogóle jest opcja 'polecony z potwierdzeniem odbioru', na ten temat akurat pojęcia nie mam, nie mieszkam tam, może któras z was wie coś więcej o firmach kurierskich tam i jakie sobie ceny naliczają.
Szczerze powiedziawszy ja niczego nie chcę, ale on się uparł, bo wie że kocham papirusy i tak jakoś kombinuje bo chce mi wysłać ;D
bothalia
Pisarz
Pisarz

Następna

Wróć do Egipt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość