Dyskusja o muzułmanach w Polsce/ Musi trwac ...

Odp: Dyskusja o muzułmanach w Polsce/ Musi trwac ...

Postprzez weronika » 31 Gru 2007, 16:32

.. bo punkt widzenia zmienia sie jednoczesnie z punktem siedzenia...
"Prawie wszystko w świecie co godne zachodu, wiąże się z jakimś ryzykiem.."
weronika
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez weronika » 31 Gru 2007, 16:31

No masz racje Marta, ale jak tak sie postawic na miejscu uczciwego Araba i spojrzec na to wszystko jego oczami to juz wszystko wyglada inaczej..
weronika
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez marta » 30 Gru 2007, 17:47

weronika napisał(a):Wedlug mnie obserwacja Arabow jest poprostu jakims przewrazliwieniem ze strony kraju, ktory tak postepuje. No chyba, ze sa ku temu jakies naprawde wyrazne przeslanki. Przeciez nie wszyscy to terrorysci! Oni chca prowadzic normalne zycie,a to, ze sa innej narodowosci to nie znaczy, ze musza podlegac specjalnym obserwacjom czy czyms w tym rodzaju.. Po co taka panika?? Dajcie ludziom zyc.. :/

Na pewno nie wszyscy Arabowie to terroryści, ale żeby się o tym przekonać, kto nim jest, a kto nie, najpierw musi być jednak ta obserwacja. Nie zaprzeczysz przecież, że terroryści współcześni wywodzą się w ogromnej większości jednak z krajów arabskich. Uczciwi Arabowie tę szczególną obserwację zawdzięczają swoim rodakom i współwyznawcom i to na nich, w pierwszej kolejności, powinni być za to wściekli. Cóż, być Arabem...to status podwyższonego ryzyka, niestety.
W islamie jest wystarczająco dużo niejasności i nie trzeba wyszukiwać nowych.
muzułmanka Aynur

kraje gdzie rzadzi prawo szariatu zawsze beda tkwily w sredniowieczu.
muzułmanka tima
marta
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez weronika » 30 Gru 2007, 13:40

Wedlug mnie obserwacja Arabow jest poprostu jakims przewrazliwieniem ze strony kraju, ktory tak postepuje. No chyba, ze sa ku temu jakies naprawde wyrazne przeslanki. Przeciez nie wszyscy to terrorysci! Oni chca prowadzic normalne zycie,a to, ze sa innej narodowosci to nie znaczy, ze musza podlegac specjalnym obserwacjom czy czyms w tym rodzaju.. Po co taka panika?? Dajcie ludziom zyc.. :/
weronika
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Hała » 06 Wrz 2004, 00:16

własnie :( natomiast chinskiej, wietnamskiej, hinduskiej i nawet meksykanskiej kuchni mozna kosztować wszedzie.

Pozdrawiam wielbicieli kuchni arabskiej i nie tylko kuchni :D

Hała
Hała
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Autopsja » 05 Wrz 2004, 16:23

ja sie z tym zgadzam. powinno sie otwierac jakies restauracje,knajpy, ogolnie rzecz biorac lokale, w ktorych choc troche moznaby poczuc arabski klimat.
Awatar użytkownika
Autopsja
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Tarnów/Kraków

Postprzez Hała » 04 Wrz 2004, 19:43

salam!!!

Diwi mnie, że w tak ważnym temacie jak Islam w Polsce zapadla grobowa cisza. :(
Czy nikt nie ma nic do powiedzenia!?!? Przecież w tak trudnych czasach w których dzieje sie tyle zla a wszyscy patrza na muzułmanów jak na wrogów nie ma spodobu zeby przekonać wszystkich, ze to zlo nie pochodzi od calego swiata muzulmanskiego. Moze ulatwilo by to zycie wielu wyznawcom islamu chociazby w Polsce. Pomyslcie o tym. :roll:

Pozdrawiam

Hała
Hała
Stały użytkownik
Stały użytkownik

nietolerancja

Postprzez Hała » 22 Sie 2004, 21:44

Witaj Obserwatorze!

Jest mi bardzo miło, że odpowiedziałeś na mój post :D
Razi mnie nietolerancja jaka jest w naszym kraju i popieram co napisałeś, że musimy zburzyć wysoki mur ktory nas dzieli ale musimy zacząć to robić po obu stronach . Może Polacy mało wiedzą o kulturze muzułmanów. Powinno się coś zrobić w tym kierunku, bo obawiam się, że dyskusja tylko tutaj nie zachwieje nawet tego muru. Myśle tu o urządzaniu np jakiś festynów czy innych imprez kulturalnych takich jak czytałam tutaj w ARABII, odbywały się Łodzi. Mało jest typowych miejsc gdzie serwuje sie dania kuchni arabskiej, nie znamy filmów ani muzyki arabskiej a jest wielu wspaniałych artystów. Mieszkam w dużym mieście na poludniu Polski i tak prawde mówiąc znalzlam 3 restauracje gdzie można zjeśc np kuskus i inne dania, kilka barow pod nazwa Kebab ale nie ma sklepów gdzie mozna kupić chociażby typową przyprawe arabską. Ja np od trzech lat interesuję sie tą kulturą i jedyną wiedze jaką mam czerpie od moich znajomych arabów albo tylko z internetu. Może to co napisałam brzmi troche banalnie ale może należało by wlasnie zacząc od tak prostych sposobów abyśmy w naszym wspolnym kraju mogli żyć jak sasiad z sasiadem bez uprzedzen kulturowych.
Może ktoś ma jakiś inny pomysł niż ja.
Ciekawa jestem co o tym sądzicie. :?:

As-salaamu `alaykum wa rahmatullaahi wa barakaatuh

Hała
Hała
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Re: nietolerancja

Postprzez Obserwator » 22 Sie 2004, 04:55

"Hała" napisał(a):Witam !
Troche pozno zaczelam bywac w ARABI a juz od dawna interesuje sie kultura Islamu i czytam polskie tlumaczenia Koranu. Poznalam wielu muzulmanow niestety tylko w internecie.
Uwazam ze nie mozna patrzec na kazdego muzulmanina przez pryzmat terrorysty a to co pisza media jest naprawde krzywdzace. Wprowadza haos i panike wsrod Polakow.
Marhaba Obserwtorze :D przegladalam twoje posty i wnioskuje ze jestes muzulmaninem mieszkajacym w Polsce. Mam nadzieje ze jeszcze sie spotkamy :) Zycze ci wszystkiego dobrego.

Ciesze sie prztczytajac to co jest podkryslony na czerwono, wlasnie, chodzi mi o poglad polakow.

Rowniez zycze ci wszystkiego dobrego i mam nadzieje ze tu otworzymy wyjatkowa rodziny i rozbyjmy, na zawsze, wysokich scian pomiedze nami ...

Pozdrawiam
Obserwator
Stały użytkownik
Stały użytkownik

nietolerancja

Postprzez Hała » 21 Sie 2004, 22:24

Witam !
Troche pozno zaczelam bywac w ARABI a juz od dawna interesuje sie kultura Islamu i czytam polskie tlumaczenia Koranu. Poznalam wielu muzulmanow niestety tylko w internecie.
Uwazam ze nie mozna patrzec na kazdego muzulmanina przez pryzmat terrorysty a to co pisza media jest naprawde krzywdzace. Wprowadza haos i panike wsrod Polakow.
Marhaba Obserwtorze :D przegladalam twoje posty i wnioskuje ze jestes muzulmaninem mieszkajacym w Polsce. Mam nadzieje ze jeszcze sie spotkamy :) Zycze ci wszystkiego dobrego.
Hała
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Obserwator » 24 Lip 2004, 15:31

Witam,

Prosba moja abyscie napisali "merytoricznie" na temat watku, i pozotawic ocene autora bo to nic nie daje przez Internet.
Czasami, mozna potwierdzic ze "autor" i z danym tekstem robi to i to i zachowuje sie tak i szak, ale i to nie daje wstarczajaca argumetacji na jego "osobisty" charakter.

Tu na Arabii jest staranna proba na otwieranie rozsadna dyskusij na stereotypowych opiniach publicznych na temat dt. telolancja polakow i ich pogladow o "innych niz Polakow" i w sczygolnosci "Arabowie- Muzulmanie w polsce i nie tylko" . Ten cel z mojego punktu wiedzenia jest wstarczajaco przykonujace abysmy napisali troche powaznie i dokladnie gdy caly swiat jest pod naciskiem mediow i Polak jest i tak narazone na takich propagandach mediowych.

Redakcja portalu od zaranie, potwierdzila ten cel umozliwjajac czytelnikom partecypacja w tym, i wchodzac np. na for "Islam" napisala przy wejsciu: Co to jest ramadan? Tutaj możesz zapytać ...

Internet jest narzedziem technologicznym moze sluzyc do wymiany pogladow z dalna i zarejestrowania i zachowania danych o temacie z mozliwoscia dostepu publicznego ... Postaramy to dobrze wykorzystac ... to jest moja prosba .

pzdr.
Obserwator
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez kasieńka » 24 Lip 2004, 13:29

obserwator nie jest tutaj adminem, nie podlizuje się do adminów, bo to trochę taka police, a kto lubi mundurowych :wink:
a obserwator zasłużył sobie na słowa uznania z różnych tajemniczych powodów :)
kasieńka
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez mar_cik » 24 Lip 2004, 08:45

Kasieńko a nie tak dawno napisłaś że się podlizuję :)
mar_cik
Pisarz
Pisarz

Postprzez kasieńka » 23 Lip 2004, 22:53

OBSERWATORZE, cieszę się, bo swoją zrównoważoną postawą dajesz dowód na to, że Arabowie to WIELKA KULTURA przede wszystkim.
I to właśnie mnie cieszy i napawa dumą.
kasieńka
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez Obserwator » 23 Lip 2004, 22:30

Jezeli ot ci chodzil to pszeprasza, myslaem ze mowa do arabow!

dziekuje za wyjasnienia.
Obserwator
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Następna

Wróć do Dialog międzykulturowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość