egipcjanin na lotnisku w kairze -dokumenty

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o prawie muzułmańskim, prawie w krajach arabskich i jakimkolwiek innym prawie.

Odp: egipcjanin na lotnisku w kairze -dokumenty

Postprzez AMEERA » 28 Paź 2009, 15:00

.. ten wiek graniczny to 30 lat - po osiagnieciu tego wieku moga dopiero uzyskac permanentna zgode na wyjazd ..

.. niestety coraz czescie w miejscach przesiadek ( lotniskach tranzytowych ) pytaja o srodki na utrzymanie - znam  jeden przypadek z ostatniego polrocza, w ktorym nie wpuscili lecacego do zony meza po tym jak stwierdzili ze 300 euro to zamalo by dolaczyc do rodziny .. ..

.. w Polsce po przylocie natomiast od czasu do czasu wypytuja o zaproszenie i akt malzenstwa - nadal niestety .. ;)
Awatar użytkownika
AMEERA
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Manchester

Postprzez storm0 » 25 Paź 2009, 16:49

Mojego męża nie pytali o środki pieniężne, ani o wojsko (ma w paszporcie wpis i ponad 30 lat), za to akt ślubu musiał pokazywać. Sam leciał
storm0
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Karolina » 25 Paź 2009, 10:36

no to juz w ten poniedzialek, tak?
ubierzcie sie cieplo, haha
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Warszawa

Postprzez ZafiraM » 25 Paź 2009, 10:31

dziekuje dziewczyny za odpowiedzi:)
Tak karolina lecimy razem:)
ZafiraM
Newbie

Postprzez Karolina » 25 Paź 2009, 10:23

predzej takie pytania to moga zadawac na polskim lotnisku

ale wy razem bedziecie leciec..bo nie pameitam czy jestes tez w egipcie?
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Warszawa

Postprzez szczesliwa28 » 25 Paź 2009, 10:05

butterfly, chyba ten graniczny wiek to 29 lat, tak twierdzi moj maz. Swoja droga niezle to wijsko nam namieszalo ostatanio ;)

Zafira, msle, ze nie beda Cie o to pytac, od tego czy ma srodki na utrzymanie jest ambasada polska lub UW w Polsce, a nie lotnisko w Kairze :) mojego meza ani zadnego znajomego nigdy o to nie pytali :)
szczesliwa28
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez butterfly » 25 Paź 2009, 09:14

szczesliwa28 napisał(a):butterfly, akt slubu? chyba ich nie interesuje czy wyjezdzajacy jest zonaty czy nie, skoro ma wize?

moj maz mial paszport, bilet i osobny dokument z wojska ze moze opuscic kraj (z tego co wiem, to ten dokument musza miec Egipcjanie, ktorzy sluzyli czynnie w wojsku, jesli ktos nie sluzyl, to chyba ma o tym informacje w paszporcie i nie musi za kazdym razem brac tego dokumentu z jednostki wojskowej).

czasem o to pytaja.
co do papierka z wojska..szczesliwa jest pewien okres po odsluzeniu badz nie kiedy jeszcze nie maja pernamentnego zwolnienia,wowczas aby opuscic kraj potrzebuja zgody jednorazowej,po jakims czasie i chyba przekroczeniu 27 lat(ale tego nie jestem pewna) musza udac sie po permanentne zwolnieni i zaswiadczenie z wojska,ten papier musi miec kazdy nie zaleznie czy byl czy nie w wojsku,musi go okazac za kazdym razem kiedy chce wyjechac z egiptu.

Zafira,rzadko pytaja o kase wiec nie trzeba sie tak stresowac.
butterfly
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Egipt

Postprzez ZafiraM » 25 Paź 2009, 09:07

Szczesliwa 28  maz ma wlasnie zapisana notke... o regulacji sluzby wojskowej -nigdy w niej nie byl :)  Teraz nie wiem co z tymi srodkami materialnymi ..... :/
ZafiraM
Newbie

Postprzez ZafiraM » 25 Paź 2009, 09:05

dziekuje butterfly
a sluchaj jesli chodzi o te srodki materialne jakas tam kwote bedziemy miec ,ale napewo one nie pokrywaja 3-miesiecznego pobytu meza .Jedziemy do mojego domu rodzinnego .wiec nie wiem...   ;/
ZafiraM
Newbie

Postprzez szczesliwa28 » 25 Paź 2009, 09:04

butterfly, akt slubu? chyba ich nie interesuje czy wyjezdzajacy jest zonaty czy nie, skoro ma wize?

moj maz mial paszport, bilet i osobny dokument z wojska ze moze opuscic kraj (z tego co wiem, to ten dokument musza miec Egipcjanie, ktorzy sluzyli czynnie w wojsku, jesli ktos nie sluzyl, to chyba ma o tym informacje w paszporcie i nie musi za kazdym razem brac tego dokumentu z jednostki wojskowej).
szczesliwa28
Pogrmoca klawiatury
Pogrmoca klawiatury

Postprzez butterfly » 25 Paź 2009, 08:20

aa i akt slubu-polski.
butterfly
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez butterfly » 25 Paź 2009, 08:19

o ubezpieczenie na kairskim lotnisku pytac go na pewno nie beda,natomiast moze sie zdarzyc na tranzytowym badz w polsce choc w polsce mniejsze prawdopodobienstwo jesli leci z kraju schengen jako tranzytowego,ewentulanie maja prawo zapytac o srodki potrzebne na utrzymanie.
butterfly
Uzależniony
Uzależniony

egipcjanin na lotnisku w kairze -dokumenty

Postprzez ZafiraM » 25 Paź 2009, 07:58

witam,
Tak dla pewnosci sie spytam jakie musi miec dokumenty moj maz (Egipcjanin)wylatujacy z kairu do Polski.
Paszport(wiza) adnotacja w paszporcie o uregulpowaniu wojskowym ,czy ubezpieczenie tez?  wiadomo bilet...cos jeszcze?
ZafiraM
Newbie

Wróć do Prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości